Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCXONEPS4
Okładka Planet of the Apes: Last Frontier (PC)

Planet of the Apes: Last Frontier

Gra przygodowa osadzona w uniwersum wykreowanym na potrzeby filmowej serii Planeta małp. Jest to debiutancki projekt brytyjskiego studia Imaginati, które powstało pod skrzydłami firmy Imaginarium Productions.

Przygodowe | postapokalipsa | filmy

Okładka Planet of the Apes: Last Frontier (PC)

data premiery gry:

21lis2017

PS4

24sie2018

PC XONE
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Planet of the Apes: Last Frontier to gra przygodowa oparta na licencji popularnej filmowej serii Planeta małp, która narodziła się w 1968 roku. Producentem tytułu jest debiutujące brytyjskie studio Imaginati. Powstało ono dzięki firmie Imaginarium Productions, zajmującej się produkcją efektów specjalnych, a także obróbką i przeprowadzaniem sesji motion capture.

Fabuła

Planet of the Apes: Last Frontier związane jest bezpośrednio z trylogią filmową zapoczątkowaną w 2011 roku i zwieńczoną sześć lat później. Akcja produkcji rozgrywa się pomiędzy wydarzeniami przedstawionymi w Ewolucji planety małp oraz Wojnie o planetę małp. Gracze śledzą losy małp, które oddzielają się od grupy będącej w centrum uwagi twórców filmowych. Niewielkie stado w poszukiwaniu lepszych i bezpieczniejszych warunków do życia chroni się w lasach i jaskiniach Gór skalistych. Niestety, nieprzyjazna pogoda i głód zmuszają je do opuszczenia kryjówki. Ostatecznie jedynym sposobem na przetrwanie grupy wydaje się atak na niewielką farmę zamieszkaną przez ludzi. W trakcie rozgrywki poznajemy dobrze zarówno mieszkańców gospodarstwa, jak i stadko atakujących je małp.

Mechanika

Chociaż inspiracją dla twórców Planet of the Apes: Last Frontier były popularne dzieła studia Telltale Games, Planet of the Apes: Last Frontier nie pozwala nam na bezpośrednie kontrolowanie bohaterów lub eksplorację poszczególnych lokacji. Rola gracza sprowadza się jedynie do wybierania konkretnych kwestii dialogowych. Mimo to produkcja utrzymuje nas w napięciu i wymaga podejmowania szybkich decyzji, które doprowadzić mogą do śmierci kluczowych postaci konfliktu oraz wielu różniących się od siebie finałów opowieści. W przeciwieństwie do obszernych epizodycznych produkcji, takich jak The Walking Dead, długość gry nie przekracza 2-3 godzin. Warto jednak zaznaczyć, że grę można przechodzić wielokrotnie, by prześledzić wszystkie ścieżki fabularne.

Kwestie techniczne

Planet of the Apes: Last Frontier napędzane jest silnikiem Unreal Engine 4. Ponieważ podczas zabawy mamy ograniczoną kontrolę nad rozgrywką oraz kamerą (w praktyce oglądamy interaktywny film), twórcy mogli skupić się na dopieszczeniu drobnych detali graficznych oraz grze aktorskiej. Wszystkie animacje postaci zostały wykonane w technice motion capture, tej samej, która używana była w filmowej Planecie małp. Szympansy i goryle porozumiewają się więc przede wszystkim w języku migowym.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 5,8 / 10 na podstawie 10 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 71,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Planet of the Apes: Last Frontier

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Planet of the Apes: Last Frontier

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Pentium G3250 3.2 GHz / AMD Phenom X4 9850 2.5 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GT 640 / Radeon HD 6750 lub lepsza
 • 22 GB HDD
 • Windows 7/8/8.1/10 64-bit
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i3-4160 3.6 GHz / AMD Athlon X4 740 3.2 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 650 Ti / Radeon HD 6850 lub lepsza
 • 22 GB HDD
 • Windows 7/8/8.1/10 64-bit
Wybory moralne na nowym gameplayu z Planet of the Apes: Last Frontier
Wybory moralne na nowym gameplayu z Planet of the Apes: Last Frontier

wiadomość25 października 2017

W sieci pojawił się nowy zapis rozgrywki z gry Planet of the Apes: Last Frontier, czyli przygodówki opartej na licencji filmowego cyklu Planeta Małp. Tytuł pojawi się na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One jeszcze tej jesieni.

Planet of the Apes: Last Frontier – nowa przygodówka oparta na filmach z serii Planeta małp
Planet of the Apes: Last Frontier – nowa przygodówka oparta na filmach z serii Planeta małp

wiadomość16 sierpnia 2017

Debiutujące studio Imaginati zapowiedziało przygodówkę Planet of the Apes: Last Frontier, która oparta została na licencji filmowej serii Planeta małp. Produkcja ukaże się jeszcze w tym roku na komputerach PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. Gra korzystać będzie z formuły i modelu zabawy zbliżonego do tego, co oferują tytuły Telltale Games.

PC
XONE
PS4