Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 sierpnia 2017, 19:00

Planet of the Apes: Last Frontier – nowa przygodówka oparta na filmach z serii Planeta małp

Debiutujące studio Imaginati zapowiedziało przygodówkę Planet of the Apes: Last Frontier, która oparta została na licencji filmowej serii Planeta małp. Produkcja ukaże się jeszcze w tym roku na komputerach PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. Gra korzystać będzie z formuły i modelu zabawy zbliżonego do tego, co oferują tytuły Telltale Games.

Planet of the Apes: Last Frontier to zapowiedziana właśnie gra przygodowa debiutującego brytyjskiego studia Imaginati, które powstało dzięki firmie Imaginarium Productions, zajmującej się produkcją efektów specjalnych, a także obróbką i przeprowadzaniem sesji motion capture. Jak wskazuje na to tytuł, dzieło deweloperów oparte zostało na licencji popularnej filmowej serii Planeta małp. Co więcej, jest ono bezpośrednio powiązane z najnowszą trylogią cyklu, której ostatnią część mogliśmy oglądać w tym roku na ekranach kinowych. Planet of the Apes: Last Frontier ukaże się jesienią tego roku na komputerach PC oraz Xboksie One i PlayStation 4. Sugerowana cena nie jest jeszcze znana. Wraz za zapowiedzią, w serwisie IGN pojawił się trwający sześć minut zapis z rozgrywki oraz trailer.

Akcja Planet of the Apes: Last Frontier rozgrywa sie pomiędzy wydarzeniami przedstawionymi w Ewolucji planety małp oraz Wojny o planetę małp. Gracze śledzą losy małp, które oddzielają się od grupy ukazanej w filmach. Niewielkie stado w poszukiwaniu lepszych i bezpieczniejszych warunków do życia chroni się w lasach i jaskiniach Gór skalistych. Niestety, nieprzyjazna pogoda i głód zmusza je do opuszczenia kryjówki. Ostatecznie jedynym sposobem na przetrwanie grupy wydaje się atak na niewielką farmę zamieszkałą przez ludzi. W trakcie rozgrywki poznamy dobrze zarówno mieszkańców gospodarstwa jak i stadko atakujących je małp.

Celem deweloperów było stworzenie prawdziwie interaktywnego i filmowego doświadczenia. Chociaż inspiracją dla twórców były produkcje studia Telltale Games, Planet of the Apes: Last Frontier nie pozwoli nam na bezpośrednie kontrolowanie bohaterów lub eksplorację niewielkich lokacji. Rola gracza sprowadza się jedynie do podejmowania szybkich decyzji dialogowych za poszczególnych bohaterów. Produkcja ma utrzymywać nas w napięciu i wymagać od nas setek wyborów, które doprowadzić mogą do śmierci kluczowych postaci konfliktu oraz wielu różniących się od siebie finałów opowieści. W przeciwieństwie do epizodycznych produkcji, takich jak The Walking Dead, długość gry nie będzie przekraczać 2-3 godzin. Twórcy zachęcać będą jednak do wielokrotnego przechodzenia historii i odnalezienia wszystkich dostępnych ścieżek fabularnych.

Planet of the Apes: Last Frontier napędzane jest silnikiem Unreal Engine 4. Ponieważ podczas zabawy mamy ograniczoną kontrolę nad rozgrywką oraz kamerą (w praktyce oglądamy interaktywny film), twórcy mogli skupić się na dopieszczeniu drobnych detali graficznych oraz grze aktorskiej. Wszystkie animacje postaci zostały wykonane w technice motion capture, tej samej, która używana była w filmowej Planecie małp. Szympansy i goryle porozumiewają się więc np. przede wszystkim w języku migowym.

  1. Oficjalna strona studia Imaginati