Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 maja 2019, 20:20

autor: Michał "Ender" Kułakowski

Demo Heavy Rain na PC już dostępne [news zaktualizowany]

W Epic Games Store można pobrać pecetową wersję dema przygodówki Heavy Rain, która przez wiele lat była jednym z ekskluzywnych tytułów na konsolach z rodziny PlayStation. Udostępniona przez deweloperów wersja demonstracyjna obejmuje w sumie dwa rozdziały gry. .

Deweloperzy z francuskiego studia Quantic Dream udostępnili dziś wersję demonstracyjną pecetowego portu przygodówki Heavy Rain. Podobnie jak pełna edycja tytułu, która zadebiutuje w sprzedaży 24 czerwca, demo dostępne jest wyłącznie w Epic Games Store. Producenci oddają w ręce graczy dwa pełne rozdziały tytułu, których ukończenie zajmie około 45 minut. Podczas zabawy wcielimy się w Normana Jaydena, śledczego FBI, a także prywatnego detektywa Scotta Shelby’ego. Obaj znajdują się na tropie tajemniczego zabójcy o pseudonimie Origami. Demo dostępne jest w pełnej polskiej wersji językowej (dialogi oraz napisy).

 1. Demo Heavy Rain w Epic Games Store

Aktualizacja: Wielu graczy donosi o problemach technicznych, które uniemożliwiają uruchomienie dema. Quantic Dream zapewnia, że zidentyfikowało usterkę i zajmuje się jej naprawą. Więcej informacji na ten temat studio publikować będzie w swoich mediach społecznościowych.

Demo Heavy Rain – wymagania sprzętowe minimalne:

 1. System operacyjny: Windows 7 lub nowszy (64-bitowy)
 2. Procesor: Intel i5-4430 3,0 GHz lub równoważny
 3. Pamięć: 4 GB RAM
 4. Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 660 2 GB lub AMD Radeon HD 7870 2 GB

Demo Heavy Rain – wymagania sprzętowe zalecane:

 1. System operacyjny: Windows 7 lub nowszy (64-bitowy)
 2. Procesor: Intel i5-6600K 3,5 GHz lub równoważny
 3. Pamięć: 8 GB RAM
 4. Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 970 4 GB lub AMD Radeon R9 390 4 GB

Heavy Rain zadebiutowało pierwotnie w 2010 roku na konsoli PlayStation 3. Produkcja spotkała się z dość ciepłym przyjęciem graczy, ale nie brakowało również głosów krytyków, którzy wytykali dziełu Quantic Dream dziury scenariuszowe, niskiej jakości dialogi, a także płytki i mało interesujący model rozgrywki, oparty w dużej mierze na znienawidzonych przez wielu quick time eventach. W 2016 roku tytuł ukazał się również w zremasterowanej formie na PlayStation 4. Pecetowa wersja gry została zapowiedziana w marcu tego roku wraz portami dwóch pozostałych dużych produkcji studia, które do tej pory dostępne były wyłącznie na konsolach PlayStation.

 1. Recenzja gry Heavy Rain na PS4 - remaster, który zawodzi
 2. Quantic Dream – oficjalna strona studia