Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 maja 2019, 20:56

autor: Frozen

Dying Light 2 z najlepszą grafiką na PC

Przedstawiciel studia Techland udzielił serwisowi Wccftech wywiadu odnośnie Dying Light 2, nadchodzącej kontynuacji popularnej gry z otwartym światem. Dowiedzieliśmy się z niego, że tytuł w wersji na PC będzie obsługiwał zaawansowane opcje graficzne niedostępne na konsolach.

Pierwsza część Dying Light ukazała się cztery lata temu. - Dying Light 2 z najlepszą grafiką na PC - wiadomość - 2019-05-24
Pierwsza część Dying Light ukazała się cztery lata temu.
DYING LIGHT 2 W SKRÓCIE:
  • Deweloper gry: Techland
  • Wydawca: Techland
  • Gatunek: gra akcji
  • Platformy: PC, PlayStation 4, Xbox One

Paweł Rohleder, dyrektor ds. technologii w firmie Techland, udzielił serwisowi Wccftech wywiadu, w którym zdradził kilka interesujących szczegółów na temat nadchodzącej produkcji studia – pierwszoosobowej gry akcji z otwartym światem pod tytułem Dying Light 2.

Przedstawiciel Techlandu zapewnia, że doświadczenie płynące z grania w nowe dzieło studia na wyposażonym w kartę RTX pececie wysokiej klasy oraz na konsoli będzie takie samo, jednak na tym pierwszym całość będzie wyglądała nieporównywalnie lepiej. Studio eksperymentuje z wprowadzeniem do produkcji ray tracingu oraz technologii Nvidia DLSS. Firma stawia w Dying Light 2 na fotorealizm i jeśli nowe rozwiązania sprawią, że tytuł będzie wyglądał lepiej, a wydajność zbyt mocno na tym nie ucierpi, to nowe technologie z pewnością zostaną wykorzystane w grze – przynajmniej jeśli chodzi o wersję na PC.

Od czasu premiery pierwszej części serii silnik, z którego korzysta firma przeszedł ogromną ewolucję. Z tego powodu studio Techland postanowiło zmienić jego nazwę z Chrome Engine na C Engine. Według Rohledera, różnica pomiędzy podstawowymi wersjami konsol (PS4 i Xbox One), a wysokiej klasy pecetami stanowi przepaść rzędu 5-6 lat. Stworzenie gry, która będzie wyglądała dobrze na każdym z tych urządzeń, to największe wyzwanie z jakim do tej pory musiało zmierzyć się polskie studio.

Paweł Rohleder potwierdził, że C Engine nie posiada wsparcia dla konsoli Switch, dlatego Dying Light 2 nie ukaże się na tej platformie. Zapewnia jednak, że studio ma przygotowaną niespodziankę dla posiadaczy sprzętu od Nintendo, o której powinniśmy dowiedzieć się więcej już pod koniec tego roku.

Nowe materiały z Dying Light 2 mają zostać pokazane podczas targów E3 2019, które odbędą się w dniach 11-13 czerwca. Produkcja ukaże się na PC, PlayStation 4 i Xboksie One. Dokładna data premiery tytułu nie jest jeszcze znana.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Dying Light 2 – kompendium wiedzy
  3. Polska superprodukcja powraca – Dying Light 2 ma wielkie ambicje