Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePS3
Okładka High Velocity Bowling (PS3)

High Velocity Bowling PS3

Ciekawa symulacja gry w kręgle, w której szczególny nacisk położono na wykorzystanie czujników ruchu, znajdujących się w padzie Sixaxis. Do wyboru 10 różnych postaci oraz tyle samo kręgielni.

Sportowe | kręgle | PlayStation Move | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 3
Okładka High Velocity Bowling (PS3)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS3:

1października2007

High Velocity Bowling jest niezbyt skomplikowaną grą sportową. Zgodnie z tym co może sugerować jej tytuł, zajmujemy się grą w kręgle. Zabawa nie cechuje się co prawda realistycznym przebiegiem rozgrywki, aczkolwiek opisywany produkt jest bardziej złożony od wielu innych gier z tego gatunku. High Velocity Bowling można uznać za odpowiedź Sony na wyprodukowaną przez Nintendo symulację gry w kręgle, wchodzącą w skład zestawu Wii Sports. Przemawia za tym między innymi to, że bardzo duży nacisk położony został na symulowanie ruchów oglądanego na ekranie bohatera. Chodzi tu oczywiście o znajdujące się w kontrolerze Sixaxis czujniki ruchu. Opisywana produkcja jest jednym z tytułów sprzedawanych w ramach sieciowej usługi PlayStation Store.

Producent zadbał o dość bogaty wachlarz dostępnych trybów rozgrywki. Quick Game to pojedynczy pojedynek, w którym przystępujemy do akcji bez niepotrzebnych przygotowań. W trybie Head to Head możemy zmierzyć się z komputerem lub innym żywym graczem. Do pojedynczych zawodów mogą przystąpić maksymalnie cztery osoby. Ruchy wykonywane są oczywiście na zmianę, tak więc zabawa rozgrywana jest na wspólnym ekranie. Nie zabrakło także trybów mistrzostw (Tournaments), w których zadaniem gracza jest wygrywanie kolejnych zawodów. Ponadto zadbano o bardzo ciekawy tryb, w którym zajmujemy się wyłącznie wykonywaniem ciekawych trików, jak na przykład uderzania w ściśle określony kręgiel, czy posyłania kuli w taki sposób, aby przeleciała nad wyznaczonym obiektem. Wszystkie postępy gracza są na bieżąco monitorowane. W tym celu zadbano o specjalny pokój, w którym można pochwalić się swoimi dotychczasowymi osiągnięciami.

W miarę rozwoju zabawy odblokowywane są nowe kręgielnie oraz postaci. Gracz może wybierać pomiędzy dziesięcioma różnymi kręglarzami, przeważnie ukazanymi w dowcipny sposób. Tyczy się to zarówno ich wyglądu, jak i zachowań bezpośrednio na kręgielni. Każda z udostępnionych postaci została w dokładny sposób opisana. Posiada ona ponadto swoją własną kulę do kręgli. Zawodnicy różnią się także między sobą umiejętnościami oraz atrybutami, które można wykorzystywać w trakcie zabawy. Producent przewidział też możliwość pobierania nowych bohaterów z Internetu. Oprawa wizualna gry prezentuje się stosunkowo nieźle. Całość rozgrywana jest w trójwymiarowym środowisku. Zadbano zarówno o ładnie wykończone kręgielnie, jak i szczegółowo animowane modele zawodników.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-4  

Oczekiwania czytelników: 5.0 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI High Velocity Bowling

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.