Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 lipca 2010, 08:27

autor: Jiker

Amerykańska premiera Crackdown 2 i pierwsze szczegóły na temat DLC

Redakcja serwisu Gamerzines.com, która miała już okazję zagrać w debiutującą dzisiaj w Stanach Zjednoczonych sandboksową grę akcji Crackdown 2, dotarła do pierwszych szczegółów o dodatkach DLC do najnowszego dzieła studia Ruffian Games.

Redakcja serwisu Gamerzines.com, która miała już okazję zagrać w debiutującą dzisiaj w Stanach Zjednoczonych sandboksową grę akcji Crackdown 2, dotarła do pierwszych szczegółów o dodatkach DLC do najnowszego dzieła studia Ruffian Games.

Ich źródłem okazała się lista nagród dla awatarów, jakie przyszli nabywcy Crackdown 2 będą mogli zdobyć w zamian za zakup oraz ukończenie konkretnych misji wchodzących w skład dwóch rozszerzeń o tytułach Toy Box (zadanie Fly Swat) oraz Deluge (zadanie 15 Minutes of Maim). Co do samych nagród, to znajdzie się wśród nich odpowiednio: Green Agent Suit i Green Agent Helmet, a także PVP Agent Suit i PVP Agent Helmet.

Amerykańska premiera Crackdown 2 i pierwsze szczegóły na temat DLC - ilustracja #1

Niestety, póki co nie znamy ani ceny dodatków, ani też ich daty premiery. Redakcja Gamerzines.com dotarła jednak do informacji, z których wynika, że ich opracowywaniem zajmuje się studio Proper Games. Możliwe więc, że główny producent Crackdown 2, firma Ruffian Games, zajmuje się większym rozszerzeniem lub też zajęła się ona zupełnie innym projektem.

Crackdown 2 zadebiutuje w krajach Unii Europejskiej 9 lipca, czyli w najbliższy piątek. Produkcja będzie dostępna wyłącznie w wersji na Xboksa 360. Już teraz wiemy jednak, że dzieło Ruffian Games jest pozycją niezłą i z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom części pierwszej. Pozostali gracze będą musieli się przekonać do charakterystycznego modelu rozgrywki.

Średnia z dotychczasowych not nie jest co prawda zbyt wysoka – „ledwie” 71% według Metacritic.com – lecz gra, podobnie zresztą jak „jedynka” wyprodukowana przez studio Real Time Worlds (aktualnie świętuje ono premierę MMO o tytule APB), jest kierowana do specyficznego odbiorcy. Dla takiego gracza istota zabawy leży nieskrępowanej eksploracji oraz zakrojonych na szeroką skalę walkach i strzelaninach. W Crackdown 2 można w nich uczestniczyć w pojedynkę, z przyjaciółmi w trybie kooperacji (do czterech osób jednocześnie) lub rywalizując z piętnastoma innymi graczami.