Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 sierpnia 2010, 08:47

autor: Jiker

Ubisoft udostępnił demo gry R.U.S.E.

Zgodnie z wtorkową obietnicą, firma Ubisoft udostępniła na Steamie demo pecetowej wersji innowacyjnej strategii czasu rzeczywistego o tytule R.U.S.E. Pozwala ono wziąć udział w pojedynczej misji, zaprojektowanej specjalnie na potrzeby demonstracji.

Zgodnie z wtorkową obietnicą, firma Ubisoft udostępniła na Steamie demo pecetowej wersji innowacyjnej strategii czasu rzeczywistego o tytule R.U.S.E. Pozwala ono wziąć udział w pojedynczej misji, zaprojektowanej specjalnie na potrzeby demonstracji.

W zadaniu gracz przejmuje kontrolę nad wojskami alianckimi i bierze udział w inwazji na Italię. Atak wymierzony w Niemców z południa ma na celu przerwanie ich triumfalnej ofensywy. Misja nie będzie jednak prosta, gdyż armia niemiecka może liczyć na wsparcie lojalnych włoskich oddziałów.

W wersję demonstracyjną R.U.S.E. mogą się również zaopatrzyć posiadacze PlayStation 3, będący aktywnymi subskrybentami płatnej usługi PlayStation Plus. Pozostali właściciele platformy Sony otrzymają takową możliwość 1 września. W podobnym terminie demo zostanie opublikowane w ofercie Xbox Live, dzięki czemu szansę na jego przetestowanie uzyskają także użytkownicy Xboksa 360.

Ubisoft udostępnił demo gry R.U.S.E. - ilustracja #1

Demo to trzecia możliwość sprawdzenia, jak najnowsza gra francuskiego studia Eugen Systems radzi sobie w akcji. Poprzednie dwie zapewniała otwarta beta gry, a także darmowy weekend z trybem rozgrywki wieloosobowej. Dzięki tym zabiegom gracze doskonale wiedzą, czego spodziewać się pod nowym dziele twórców Act of War. Wielu z nich uważa przy tym, że gra zapowiada się świetnie, wprowadzając powiew świeżości do gatunku RTS-ów.

Pełna wersja R.U.S.E. zadebiutuje na europejskim rynku 10 września. Na polskim rynku produkcja będzie oferowana w polskiej wersji językowej.

Warto odnotować, że gra w wersji na pecety nie będzie wspierać kontrowersyjnego zabezpieczenia antypirackiego autorstwa Ubisoftu. Jakiś czas temu pomysł ten został porzucony na rzecz rozwiązania oferowanego przez firmę Valve, czyli technologii Steamworks.

Przypominamy, że w R.U.S.E. gracz przejmie kontrolę nad armią jednego z sześciu państw biorących udział w działaniach wojennych w trakcie II wojny światowej (konkretnie Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Francji, Włoch oraz ZSRR – zabraknie niestety Polaków). Wcieli się przy tym w rolę dowódcy przebywającego w sztabie i obserwującego mapę, po której płynnie przesuwają się jednostki biorące udział w walkach. Produkcja oferować będzie nowatorski sposób prezentacji rozgrywki, a także efektowną oprawę graficzną zaprojektowaną na bazie silnika IRISZOOM.