Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 sierpnia 2010, 12:25

Nadchodzi biblijne MMO

Gry przeglądarkowe rozwijają się w ostatnich latach w niesamowitym tempie. Kolejne tytuły tego typu wyrastają jak grzyby po deszczu, biorąc na tapetę różnorodne tematy. Zapowiedziana właśnie produkcja firmy FIAA GmbH z pewnością jednak zalicza się do oryginalnych pozycji, ponieważ jej fabułę i świat oparto o opowieści zawarte w Biblii

Gry przeglądarkowe rozwijają się w ostatnich latach w niesamowitym tempie. Kolejne tytuły tego typu wyrastają jak grzyby po deszczu, biorąc na tapetę coraz to nowe tematy. Zapowiedziana właśnie produkcja firmy FIAA GmbH z pewnością jednak zalicza się do oryginalnych pozycji, ponieważ jej fabułę i świat oparto na opowieściach zawartych w Biblii.

Nadchodzi biblijne MMO - ilustracja #1

Pierwsza biblijna produkcja przeglądarkowa wejdzie w fazę beta już 6 września. Gra wydawana będzie w formie epizodycznej. Pierwszy odcinek zatytułowany zostanie po prostu The Bible Online: Chapter 1 i pozwoli nam wcielić się w rolę Abrahama i jego potomków, dzięki czemu otrzymamy okazję osobistego wzięcia udziału w doskonale znanych każdemu chrześcijaninowi wydarzeniach.

Chapter 1 ma być strategią MMO. Zadaniem graczy, jako wodzów plemion będzie budowanie wiosek, zajmowanie się surowcami oraz gospodarowanie budżetem. Zmuszeni zostaną do zdecydowania, czy skoncentrują się na wojnie, czy też może na dyplomacji. Cechą wyróżniającą The Bible Online jest to, że plemiona nie mogą zbyt długo pozostać w jednym miejscu. Ostateczny celem gry jest bowiem dotarcie do Ziemi Obiecanej. Przeprowadzenie ludu Abrahama od Ur przez Charan aż po Kanaan nie będzie łatwe i w trakcie tej wędrówki czeka na graczy wiele trudności i wyzwań.

Nadchodzi biblijne MMO - ilustracja #2

Gra wzbogacona zostanie również elementami roleplaying. Jednym z tego przejawów jest system potomków, dzięki któremu w pewnym momencie rozgrywki pojawią się postacie synów Abrahama, czyli Jakuba i Issaca. Zadania poboczne pozwolą nam natomiast przeżyć mniej znane fragmenty biblijnej opowieści. Dodatkową atrakcją ma być grafika oparta na historycznych badaniach tamtego okresu.

Twórcy obiecują, że The Bible Online: Chapter 1 dostępny będzie w większości europejskich języków jeszcze przed końcem tego roku. Ponadto, w przyszłości opracowane zostaną kolejne rozdziały, tak by ostatecznie przerobić całą zawartość Biblii. Zainteresowanym dowiedzeniem się więcej na temat tej gry polecamy udanie się na oficjalną stronę.

Swoją drogą, warto się zastanowić, czy autorzy mają realne szanse na odniesienie sukcesu. Z jednej strony tytuły przeglądarkowe są teraz na topie, a i sama tematyka wydaje się chwytliwa, ale jednocześnie jak dotąd kolejne produkcje bazujące na Biblii okazywały się klapami. Wystarczy wspomnieć tu przygodówkę Heaven czy RTS-a Left Behind. Co więcej, ta druga pozycja korzystała dodatkowo z licencji bardzo popularnej serii powieści chrześcijańskich pod tym samym tytułem, a mimo to sukcesu nie odniosła. Dlatego ciekawe, czy firma FIAA GmbH poradzi sobie tam, gdzie polegli jej poprzednicy.