Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 lipca 2011, 16:42

autor: Adrian Werner

Współzałożyciel Irrational Games zapowiada sieciową karciankę Card Hunter

Znany z gier takich jak System Shock 2 oraz BioShock zespół Irrational Games poniósł dotkliwą stratę. Jego szeregi opuścił bowiem Jon Chey, czyli jeden z założycieli studia. Ten weteran zajmie się teraz tworzeniem niszowych produkcji niezależnych.

Ostatnimi czasy coraz więcej twórców porzuca duże studia i zabiera się za produkcję gier niezależnych. Najnowszym przykładem tego trendu jest Jon Chey. Człowiek ten wspólnie z Kenem Levine zarządzał całym studiem Irrational Games i odgrywał istotną rolę w produkcji większości jego przebojów, w tym był głównym projektantem Freedom Force.

Współzałożyciel Irrational Games zapowiada sieciową karciankę Card Hunter - ilustracja #1

Oczywiście Chey nie zamierza iść na emeryturę. Zamiast tego chce teraz tworzyć takie gry, w jakie sam chciałby grać, bez martwienia się o to, czy nie są przypadkiem zbyt niszowe. Jednocześnie ma nadzieję, że znajdą one wystarczającą grupę odbiorców, aby uczynić całe przedsięwzięcie opłacalnym. Taki sposób działania studia jest możliwy, ponieważ Jon całość finansuje z własnej kieszeni.

Nowa firma nazwana została Blue Manchu Games. W praktyce na stałe pracować w niej będzie na razie jedynie Chey, a wspomagać go mają liczni współpracownicy. Wśród nich znajdzie się m.in. Richard Garfield (twórca karcianki Magic: The Gathering), znany z darmowej gry Captain Forever Jarrad Woods, były dyrektor artystyczny Looking Glass Studios Ben Lee oraz jeden z projektantów z tego studia Dorian Hart.

Pierwszym projektem tego zespołu będzie Card Hunter, czyli sieciowa strategia łącząca elementy planszówek, karcianek i RPG. Dodatkowo wszystko to podlane zostanie sosem MMO. Styl graficzny ma przywoływać klimat sesji Dungeons & Dragons z końcówki lat 70-tych. Całość będzie darmowa, a talie kompletować mamy przez odnoszenie zwycięstw, a nie przez kupowanie zestawów dodatkowych. Pojawią się oczywiście również mikropłatności, bo w końcu twórcy muszą jakość zarobić.

To na razie tyle co wiemy na temat Card Huntera. Jon Chey przyznaje, że mechanika zabawy jest mocno nietypowa, więc ma pewne problemu z wytłumaczeniem jak to wszystko działa. Pozostaje nam zatem poczekać na dłuższą zapowiedź lub filmik z rozgrywki. Zainteresowanych odsyłamy na oficjalną stronę projektu: