Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 lipca 2011, 18:34

autor: Mateusz "Kono" Kądziołka

Nowa gra twórców Shadows of the Damned

Na łamach strony magazynu Famitsu pojawiła się pierwsza zapowiedź nowej gry autorstwa Grasshopper Manufacture, czyli Lollipop Chainsaw. Zespół pod wodzą Sudy 51 tym razem zaskoczy nas historią uczennicy walczącej z plagą zombie.

Zespół Grasshopper Manufacture niecały miesiąc temu oddał w ręce graczy tytuł Shadows of the Damned, a już dzisiaj dowiedzieliśmy o najnowszym projekcie Japończyków. Będzie nim produkcja zatytułowana Lollipop Chainsaw.

Nowa gra twórców Shadows of the Damned - ilustracja #1

Żródło: Famitsu.com

Historia przedstawiona w grze opowiada o losach 18-letniej uczennicy i cheerleaderki – Juliet Sterling. Szkoła głównej bohaterki – San Romero Highschool – zostaje zaatakowana przez zombie. Tak się jednak składa, że Juliet pochodzi z długiej linii łowców nieumarłych i postanawia bezpardonowo rozprawić się z plagą zobie za pomocą piły mechanicznej.

Nowa gra twórców Shadows of the Damned - ilustracja #2

Żródło: Famitsu.com

Z informacji, których dostarczyła witryna magazynu Famitsu wynika, że przy produkcji gry mocno udziela się Suda 51, który znany jest z wprowadzania niekonwencjonalnych rozwiązań w grach. Do nietypowych akcentów można zaliczyć to, że krew wypływająca z pokonanych zombie będzie koloru różowego. Ta sama barwa zdobić będzie też główną broń bohaterki, czyli piłę mechaniczną. Dodatkowo, za breloczek posłuży jej głowa bliżej nieznanego mężczyzny.

Lollipop Chainsaw jest tworzona z myślą o Xboksie 360 i PlayStation 3. W Japonii wydawcą gry jest firma Kadokawa Games. Aktualnie nic nie wiadomo na temat pojawienia się tego tytułu na rynkach zachodnich.

Nowa gra twórców Shadows of the Damned - ilustracja #4
Nowa gra twórców Shadows of the Damned - ilustracja #5

Żródło: Famitsu.com