Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Conspiracies II: Lethal Networks (PC)

Conspiracies II: Lethal Networks PC

Conspiracies II: Lethal Networks to nietypowa gra przygodowa, stworzona przez greckie studio developerskie Anima Interactive i wykorzystująca dosyć oryginalne rozwiązania technologiczne.

Przygodowe | science fiction | detektywistyczne | full motion video

PC Windows
Okładka Conspiracies II: Lethal Networks (PC)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

10marca2011

Conspiracies II: Lethal Networks to nietypowa gra przygodowa, stworzona przez greckie studio developerskie Anima Interactive i wykorzystująca dosyć oryginalne rozwiązania technologiczne. Świat gry jest w pełni trójwymiarowy i stworzony komputerowo, obserwujemy go z perspektywy pierwszej osoby, jednak wszystkie występujące w grze postacie są dygitalizowane, tzn. odgrywane przez zawodowych aktorów i przeniesione prosto na ekran komputera za pomocą technik cyfrowego przetwarzania. Wszystko to połączono ze sprawdzonym i stosowanym od lat w produktach tego gatunku interfejsem typu point'n'click.

Program umiejscowiono w ponurych realiach science-fiction, w których Ziemia stoi przed obliczem rychłej zagłady, związanej z narastającym ubóstwem ludności, masowym wzrostem przestępczości zorganizowanej oraz skrajnym przeludnieniem. Całe szczęście, życie toczy się także na innych planetach, na rozwoju których bardzo zależy wielu ziemskim dygnitarzom. W tych niespokojnych czasach przychodzi nam wcielić się w rolę znanego z poprzedniej odsłony serii, Nicka Deliosa, niegdyś doskonałego programisty medycznego i prywatnego detektywa. Główny bohater wyrusza w poszukiwaniu swego kontrowersyjnego przyjaciela, Dimitrisa Argyriou, który stał się ofiarą porwania. To jednak tylko początek epickiej, pełnej napięć i zaskakujących zwrotów akcji fabuły Conspiracies II: Lethal Networks – autorzy przygotowali niemal dwie i pół godziny materiałów filmowych, nagranych w najwyższej jakości HD Video, angażując do tego celu ponad 60 aktorów.

Scenariusz omawianej pozycji pozwoli nam odwiedzić w sumie dwanaście futurystycznych obszarów, składających się średnio z dziewięciu kompletnych lokacji. Greccy twórcy przyłożyli się, by dopracować wszystkie elementy wizualne świata przedstawionego, wykorzystując zaawansowane technologie graficzne (m. in. parallax bump mapping, dynamiczne oświetlenie, efekty cząsteczkowe oraz nowoczesne techniki cieniowania z bibliotek DirectX 10) i tworząc ponad trzy tysiące tekstur. Całość uzupełniono ścieżką audio, skomponowaną przez znanego w Grecji twórcę muzyki filmowej, Konstantinosa Kalampokasa. Oczywiście, wszystkie kwestie mówione zostały obdarzone profesjonalnym podkładem dźwiękowym w dwóch kompletnych wersjach językowych – greckim (oryginał) i angielskim (dubbing).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena gry 8.7 / 10 na podstawie 33 ocen czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 6.0 / 10 na podstawie 10 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Conspiracies II: Lethal Networks

12+

Wymagania sprzętowe Conspiracies II: Lethal Networks

PC Windows

Rekomendowane: Core 2 Duo 2.4 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 lub lepsza), 20 GB HDD, Windows XP/Vista/7