Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Inhabited Island: The Earthling (PC)

Inhabited Island: The Earthling PC

Inhabited Island: The Earthling to stworzona przez rosyjskich programistów ze studia Step Creative Group, gra przygodowa przedstawiająca wydarzenia z widoku pierwszej osoby.

Przygodowe

PC Windows
Okładka Inhabited Island: The Earthling (PC)

rosyjskarosyjska

data premiery gry w wersji PC:

21grudnia2007

Inhabited Island: The Earthling to stworzona przez rosyjskich programistów ze studia Step Creative Group, gra przygodowa przedstawiająca wydarzenia z widoku pierwszej osoby. Fabuła produkcji nawiązuje do książki braci Strugackich pt. „Inhabited Island”. W grze poznajemy przyszłość, w której ludzkość dysponuje wysoko rozwiniętą technologią, pozwalającą na dalekie podróże galaktyczne. Powołano nawet specjalny oddział FSG Pilots (Free Search Group), którego zadaniem jest sukcesywna eksploracja wszechświata.

Gracz jako Maksim Kammerer – członek FSG i zarazem główny bohater opowieści – zmuszony jest awaryjnie lądować na odległej planecie o nazwie Sarkash. Okazuje się, że rozwinęła się tu cywilizacja ludzka, a jej obecny poziom rozwoju technologicznego przypomina Ziemię w XX wieku. Niestety, tutejsi mieszkańcy nie są przyjaźnie nastawieni do przybyszów z zewnątrz. Długotrwała i straszliwa wojna nuklearna prawie zupełnie zniszczyła środowisko naturalne Sarkash i tysiąckrotnie zredukowała populację zamieszkujących ją ludzi. Na razie pomiędzy zwaśnionymi frakcjami utrzymuje się kruchy pokój, zaś cała prawda dotycząca przeszłości jest skrzętnie ukrywana przed zwykłymi mieszkańcami.

W trakcie swojej przygody, Maksim uczy się jak przeżyć w nowych warunkach, dołącza również do rebeliantów i odkrywa całą prawdę związaną z atomowym konfliktem. Spotyka także mutantów oraz trafia do obozu karnego. W sumie gracz ma do przejścia 10 epizodów, które rozgrywają się w ponad 100 lokacjach.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Oczekiwania czytelników: 8.2 / 10 na podstawie 38 głosów czytelników.

Gry podobne do Inhabited Island: The Earthling

Wymagania wiekowe Inhabited Island: The Earthling

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Inhabited Island: The Earthling

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium III 1.5 GHz, 512 MB RAM, karta grafiki 128 MB (GeForce FX 5700 lub lepsza), 2.3 GB HDD, Windows XP SP2

Inhabited Island: The Earthling - zapowiedź
Inhabited Island: The Earthling - zapowiedź

Przed premierą 13 marca 2007, 14:46

Generalnie autorzy pozostali w miarę wierni książce i starali się zachować jej klimat, ale wprowadzili pewne innowacje. Zapowiadają też niespodzianki, jak możliwość odkrycia alternatywnego zakończenia czy zdobycie dodatkowych informacji o świecie gry (np. znalezienie sekretnego dziennika jednego z wrogów Maksima). Natomiast na kontynuację raczej nie ma co liczyć – wprawdzie jest i druga część powieści (Żuk w mrowisku, oryginalny tytuł to Żuk w murawiejnikie, a angielski – Beetle in the Anthill), ale główny bohater pojawia się w niej tylko epizodycznie.