Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 lipca 2008, 12:28

autor: Elrond

Step Creative Group zakończyło działalność

Twórcy takich gier jak Star Heritage 1: The Black Cobra czy Inhabited Island: The Earthling, firma Step Creative Group, z powodu problemów finansowych zmuszona była do zakończenia działalności. Jest jednak dobra wiadomość dla fanów przygodówek, oczekujących na pojawienie się drugiej ze wspomnianych gier w języku angielskim - Akella zamierza wypuścić ją na rynek jeszcze w tym roku.

Twórcy takich gier jak Star Heritage 1: The Black Cobra czy Inhabited Island: The Earthling, firma Step Creative Group, z powodu problemów finansowych zmuszona była do zakończenia działalności. Jest jednak dobra wiadomość dla fanów przygodówek, oczekujących na pojawienie się drugiej ze wspomnianych gier w języku angielskim - Akella, odpowiedzialna za jej wydanie, zamierza wypuścić ją na rynek jeszcze w tym roku.

Step Creative Group, niewielka, rosyjska firma deweloperska, ma dość burzliwą historię. W branży pojawiła się w 1995 roku wraz z grą Star Heritage, przeznaczoną dla ZX-Spectrum. Niestety, był to już zmierzch ośmiobitowców, a rynek gier komputerowych został opanowany przez PeCety. Firma zamknęła swoje podwoje, by ponowne podejście do podboju serc graczy podjąć w roku 2003. Remake Star Heritage, tym razem na komputery osobiste (Star Heritage 1: The Black Cobra), bardzo przypadł graczom do gustu. Idąc za ciosem, firma stworzyła kolejną przygodówkę, opartą na powieści Przenicowany świat, autorstwa braci Strugackich - Inhabited Island: The Earthling. I tym razem gra została entuzjastycznie przyjęta przez rosyjskich graczy, firma zdecydowała się więc na wkroczenie z nią na rynek angielskojęzyczny. Niestety, roszady w zespole oraz wspomniane już kłopoty finansowe, nie pozwoliły dokończyć rozpoczętej pracy. Teraz wszystko w rękach pracowników Akelli.