Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Star Heritage 1: The Black Cobra (PC)

Star Heritage 1: The Black Cobra PC

Nowe wcielenie tekstowej (głównie) gry przygodowej z 1995 o tym samym tytule, która zadebiutowała na pamiętnym ZX Spectrum. Autorzy pierwowzoru postanowili wyjść naprzeciw oczekiwaniom graczy i oddać w ich ręce starą, dobrą rozgrywkę przyodzianą w nowoczesną oprawę graficzną.

Przygodowe

PC Windows
Okładka Star Heritage 1: The Black Cobra (PC)

rosyjskarosyjska

data premiery gry w wersji PC:

2grudnia2005

Star Heritage to nowe wcielenie tekstowej (głównie) gry przygodowej z 1995 o tym samym tytule, która zadebiutowała na pamiętnym ZX Spectrum. Panowie ze studia Step Creative Group (autorzy Deactivation) odpowiedzialni za pierwowzór gry, postanowili wyjść naprzeciw oczekiwaniom graczy i oddać w ich ręce starą, dobrą rozgrywkę przyodzianą w nowoczesną oprawę graficzną.

Wszechświat pogrążył się w mroku. Ropuchopodobne kreatury, najeźdźcy z najdalszych otchłani kosmosu, uzbrojeni w potężne śmiercionośne bronie oraz super technologie, podbili Ziemię. Jednak kilka wieków okupacji i rządów Artangów nie złamało wiary ludzi w odzyskanie wolności. Ziemia przygotowuje się w tajemnicy do wojny. Tajni agenci, podający się za zwykłych kupców, wykonują niebezpieczne misje zlecane przez Ruch Oporu. Gracz wciela się właśnie w postać takiego agenta, któremu udaje się przeżyć nierówną walkę z patrolem Obcych. Niestety, nasz statek uległ zniszczeniu, straciliśmy możliwość komunikacji, a co najważniejsze, przepadł cały tajny ładunek - broń dla rebeliantów. Jakby tego było mało, znajdujemy się na nieznanej planecie. Zadaniem gracza jest wydostanie się z planety i dalsza pomoc w wywalczeniu wolności Ziemi. Jednak droga powrotna jest długa i niebezpieczna, a składa się na nią szereg niespodziewanych odkryć i zwrotów akcji, dzięki którym gracz posiądzie najcenniejsze tajemnice Wszechświata. Nowa wiedza odegra kluczową rolę w pokonaniu Artangów.

Star Heritage oferuje fotorealistyczną grafikę widzianą z perspektywy pierwszej osoby, nieliniową fabułę, ładną grafikę (cykl dnia i nocy, zmiany pogodowe, które na dodatek mogą wpływać na różne zachowanie napotkanych postaci, itd.), intuicyjny interfejs typu point&click, specjalnie zaprojektowany system walk, wysokiej jakości dźwięk i efekty specjalne oraz oryginalną ścieżkę dźwiękową (unikalne utwory nagrane przez Strategic Music oraz 5 remake'ów ze „spectrumowego” protoplasty).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 2 CD

Oczekiwania czytelników: 5.0 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Gry podobne do Star Heritage 1: The Black Cobra

Wymagania wiekowe Star Heritage 1: The Black Cobra

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Star Heritage 1: The Black Cobra

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium III 1 GHz, 512 MB RAM, karta grafiki 64 MB, 2 GB HDD, Windows 2000/XP

Step Creative Group zakończyło działalność

wiadomość20 lipca 2008

Twórcy takich gier jak Star Heritage 1: The Black Cobra czy Inhabited Island: The Earthling, firma Step Creative Group, z powodu problemów finansowych zmuszona była do zakończenia działalności. Jest jednak dobra wiadomość dla fanów przygodówek, oczekujących na pojawienie się drugiej ze wspomnianych gier w języku angielskim - Akella zamierza wypuścić ją na rynek jeszcze w tym roku.

Zerowy Star Heritage w produkcji
Zerowy Star Heritage w produkcji

wiadomość17 lutego 2006

Nie da się ukryć, że rosyjski przemysł gier przeżywa prawdziwy rozkwit. Weźmy na ten przykład przygodówkę Star Heritage 1: The Black Cobra, która już kilkakrotnie gościła na łamach naszego serwisu informacyjnego. Wprawdzie program od grudniowej premiery, nie opuścił jeszcze granic Rosji, ale nasi wschodni sąsiedzi mogą już szykować się na nową dawkę emocji.

Posłuchaj muzyki z Star Heritage 1: The Black Cobra
Posłuchaj muzyki z Star Heritage 1: The Black Cobra

wiadomość30 grudnia 2005

Pracownicy studia developerskiego Step Creative Group udostępnili do pobrania sześć utworów muzycznych z ich najnowszej gry przygodowej, pt. Star Heritage 1: The Black Cobra. Do tej pory, opisywany program ukazał się jedynie w Rosji, jednak twórcy całości wciąż poszukują firm zainteresowanych wydaniem gry w innych krajach.