Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 czerwca 2011, 14:59

autor: Jiker

Wieści ze świata (Mortal Kombat, L.A. Noire, Dragon Age II) 22/06/11

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o dodatkach do Magicki, L.A. Noire i Mortal Kombat, plotkach o terminie premiery PS Vita, pięciu milionach egzemplarzy serii Yakuza, a także nowym rozszerzeniu do Dragon Age II. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o dodatkach do Magicki, L.A. Noire i Mortal Kombat, plotkach o terminie premiery PS Vita, pięciu milionach egzemplarzy serii Yakuza, a także nowym rozszerzeniu do Dragon Age II. Zapraszamy do lektury.

Time Gentlemen, Please! / Ben There, Dan That!

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęty został zestaw składający się z gier Time Gentlemen, Please! oraz Ben There, Dan That! Produkcje autorstwa studia Size Five Games możecie aktualnie nabyć za kwotę 1 euro, czyli ok. 4 złotych (o 75% niższą od standardowej). Promocja potrwa do godziny 19:00.

Aero-Cross

Firma Namco Bandai ogłosiła, że trzecim klasycznym tytułem, który doczeka się odświeżenia w ramach serii Namco Generations będzie niekonwencjonalna gra wyścigowa Metro-Cross. Oprócz grafiki w HD otrzyma ona również nowy tytuł, Aero-Cross (premiera w tym roku w ramach Xbox Live Arcade i PlayStation Network). Mechanika rozgrywki nie ulegnie większym zmianom – w dalszym ciągu będzie polegać na jak najszybszym pokonywaniu na piechotę (choć czasami z pomocą różnych futurystycznych gadżetów) przygotowanych poziomów. W tym miejscu znajdziecie pierwszy zwiastun gry.

Magicka

Twórcy niezależnej gry Magicka udostępnili zapowiadaną aktualizację, wzbogacają przygody magów o zmagania PvP. Gracze mogą toczyć rywalizację w trzech trybach rozgrywki, na dwóch mapach – Havindir Arena oraz Training Ground. Poza tym otrzymaliśmy dostęp do czterech nowych DLC: Final Frontier (2,99 euro), The Watchtower, Frozen Lake oraz Party Robes (wszystkie trzy po 1,99 euro).

L.A. Noire

W ofercie Xbox Live i PlayStation Network debiutuje dzisiaj dodatek DLC Nicholson Electroplating do przygodowej gry akcji L.A. Noire. Phelps i Biggs rozwiązują w nim zagadkę tajemniczej eksplozji w tytułowych zakładach przemysłowych. Dodatek kosztuje 320 punktów Microsoftu lub 3,99 euro.

Mortal Kombat

Posiadacze Mortal Kombat mogą już zakupić i pobrać pierwszą dodatkową postać do bijatyki studia NetherRealm. Jest nią wojowniczka ninja Skarlet, kosztująca 400 punktów Microsoftu (X360) lub 3,99 euro (PS3). Przypominamy, że posiadacze pierwszej z wymienionych platform sprzętowych, mogą skorzystać z Season Pass, przepustki kosztującej 1200 punktów Microsoftu. Pozwala ona zaoszczędzić 400 punktów Microsoftu przy zakupie wszystkich dodatkowych postaci (planowane są jeszcze trzy).

Activision Blizzard

Serwis superannuation poinformował o zarejestrowaniu przez koncern Activision Blizzard kilku nowych domen internetowych. Znalazły się wśród nich następujące adresy: ActivisionAdventureGames.com, ActivisionSurvivalGames.com, BigGameHunterHuntingParty.com, SurvivalShadowsOfKatmai.com, SurvivalVideoGame.com oraz TopShotSport.com.

PlayStation Vita

Na stronie brytyjskiego sklepu Shopto.net dotyczącej PlayStation Vita pojawiła się wzmianka, jakoby najnowsza konsola firmy Sony miała zadebiutować w Wielkiej Brytanii 4 listopada. Zarządca Shopto zarzekał się przy tym, że termin nie został wymyślony – jego źródłem miał być brytyjski oddział Sony Computer Entertainment. Jego przedstawiciele zaprzeczyli jednak tym doniesieniom twierdząc, że dotąd nikomu nie ujawniali informacji na temat terminu debiutu PS Vita na Wyspach Brytyjskich. Zdaniem Shopto konsola będzie oferowana w cenie 229 funtów za wersję z WiFi oraz 279 funtów za model 3G. Ponadto, wraz z nią 4 listopada miałyby trafić gry Uncharted: Golden Abyss, nowy BioShock, LittleBigPlanet, Killzone, Resistance, Ruin, ModNation Racers oraz Street Fighter X Tekken w cenie 39,99 funtów za sztukę.

Yakuza

Firma SEGA ogłosiła, że siedem odsłon cyklu Yakuza (cztery główne i trzy spin-offy) trafiły do sklepów na całym świecie w nakładzie przekraczającym pięć milionów egzemplarzy. Ostatnia, niekonwencjonalna część o podtytule Of The End w pierwszych dwóch tygodniach obecności w Japonii wylądowała na półkach w nakładzie 400 tysięcy egzemplarzy.

BioWare

Firma BioWare pokaże na zbliżającej się imprezie Comic-Con w San Diego (21-24 lipca) trzecią część kosmicznej sagi Mass Effect oraz nigdy dotąd nie ujawniony dodatek DLC do cRPG Dragon Age II.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

King Arthur: Fallen Kingdom

The Sims 3: Pokolenia

Jagged Alliance Online

UFO Online: Fight for Earth

Grimlands

Realm of the Titans

Magicka X360

Magicka PC

Pro Cycling Manager: Tour de France 2011

Twierdza 3

Gods and Heroes: Rome Rising

City of Heroes

Harry Potter i Insygnia Śmierci – część 2

L.A. Noire

Iron Front: Liberation 1944

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

The Cursed Crusade - trailer #3

FLESZ - 22 czerwca 2011 flesz

Sniper: Ghost Warrior - trailer #2

Might & Magic: Heroes VI - kulisy produkcji - walka #2 (PL)

Might & Magic: Heroes VI - kulisy produkcji - walka #1 (PL)

Catherine - trailer #2

Shadows of the Damned jest ostre! Gramy!

Your Shape: Fitness Evolved 2012 - E3 2011

Raving Rabbids: Alive and Kicking - E3 2011

Dragon's Crown - E3 2011

Luigi's Mansion 2 - E3 2011

Just Dance 3 - E3 2011

Top Gun: Hard Lock - E3 2011

R.A.W. – Realms of Ancient War - E3 2011

Kinect: Disneyland Adventures - E3 2011