Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka The Sims 3: Generations (PC)

The Sims 3: Pokolenia PC

The Sims 3: Generations

The Sims 3: Pokolenia to pełnoprawne rozszerzenie do symulacji życia The Sims 3. Dodatek przygotowany został przez deweloperów z EA The Sims studio jako odpowiedź na prośby fanów. Twórcy zdecydowali się rozbudować poszczególne etapy życia Simów o nowe wydarzenia, w tym m.in.

To jest dodatek do gry The Sims 3.

Symulacje | ekonomiczne | symulator życia

PC Windows
Okładka The Sims 3: Generations (PC)

Polskie napisy

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

31maja2011

1czerwca2011

pudełko PL

1czerwca2011

Origin

The Sims 3: Generations to czwarty duży (nie licząc mniejszych rozszerzeń zwanych akcesoriami) dodatek do gry The Sims 3. Oferuje on to, czego od wielu lat domagali się fani cyklu, czyli rozbudowania poszczególnych etapów życia simów, od narodzin aż do śmierci. W związku z tym w rozszerzeniu każdy z nich został w mniejszym lub większym stopniu poszerzony o nowe elementy. Wśród ulepszeń znalazły się między innymi piętrowe łóżka, ogromne wesela, kryzys wieku średniego oraz wiele innych atrakcji.

Rozgrywkę w Generations zaczynamy klasycznie, jako dorosły. Już wtedy widać pewne zmiany – choćby nową ścieżkę kariery, w którą możemy się zaangażować, tzn. „opiekę nad dziećmi”. Jednak żeby poczuć pełnię możliwości tego dodatku, musimy szybko postarać się o własne dziecko – czy to w sposób klasyczny, czy przez adopcję. Już po narodzinach widać pierwsze różnice, nasz niemowlak otrzymuje lalkę, z którą spędzi całe dzieciństwo. Z kolei w wieku dziecięcym prowadzony Sim płata figle i bawi się w jednym z trzech domków na drzewie. Nie bez znaczenia staje się wspomniana lalka, która może zostać wymyślonym przyjacielem. Kolejnym etapem w życiu naszego Sima jest wiek nastoletni. Otwiera on przed nami zupełnie nowe możliwości, począwszy od wysadzania toalet w powietrze, poprzez używanie nowego zestawu chemika, a skończywszy na zabawach maturalnych i szalonych imprezach domowych.

Jednak dopiero wiek dorosły oferuje prawdziwą swobodę. To tutaj mamy możliwość uczestniczenia w wieczorach kawalerskich i panieńskich, po których oczywiście czeka nas ślub i wesele. Przeżyjemy też kryzys wieku średniego, który wiąże się ze zmianą stylu, pracy, domu i wieloma innymi rzeczami. Na końcu jako Sim w podeszłym wieku wspominamy wszystkie przygody.

W The Sims 3: Generations oprócz licznych nowości w systemie rozgrywki, gracze otrzymali możliwość uwieczniania ważnych wydarzeń z życia prowadzonych przez siebie Simów. Specjalny system pozwala publikować je zarówno na stronie www.TheSims3.com, jak i na Facebooku.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena gry 7.71 / 10 na podstawie 310 ocen czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 8.8 / 10 na podstawie 189 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 99,90 PLN

Gry podobne do The Sims 3: Pokolenia

Klasyfikacja PEGI The Sims 3: Pokolenia

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe The Sims 3: Pokolenia

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 4 2.4 GHz, 1 GB RAM (1.5 GB - Vista/7), karta grafiki 256 MB (GeForce 6800 lub lepsza), 9.6 GB HDD, Windows XP/Vista/7

The Sims 3: Pokolenia - recenzja gry

Recenzja 2 czerwca 2011, 13:26

Od czasu do czasu zdarza się, że rodzice wygrają darmową wycieczkę i zostawią dzieciakom wolną chatę. W takim przypadku można, a nawet wypada, urządzić imprezę. Odrobina wysiłku sprawi, że zyskamy nowych przyjaciół, zacieśnimy więzi ze starymi, a o naszej imprezie wszyscy będą mówić. Może się też przydarzyć, że potencjalne party stulecia zmieni się w posiadówkę i wspólne czytanie książek. To zależy od naszych znajomych i od tego, czy mamy w domu jakiekolwiek rozrywki. Moja mroczna córka musiała sprzedać telewizor, żeby zapłacić sprzątaczce, radio zabrał komornik, a impreza okazała się totalną klapą. Jeśli jednak rozwinie się domówka, jakie znamy z amerykańskich filmów, wystarczy skorzystać z opcji wyproszenia wszystkich, aby szybko zakończyć zabawę i posprzątać przed przybyciem rodziców. Mnie – tak jak w rzeczywistości – nigdy nie udało się doprowadzić domu do takiego stanu, żeby byli zadowoleni.