Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 czerwca 2011, 16:39

autor: Olek

FIFA 12 taka sama na pecetach i konsolach. Premiera we wrześniu

Koncern Electronic Arts ujawnił termin premiery tegorocznej odsłony najpopularniejszej piłkarskiej serii. FIFA 12 ukaże się 27 września w Stanach Zjednoczonych, a trzy dni później wyląduje na półkach europejskich sklepów. Pecetowych graczy powinna ucieszyć także oficjalna wiadomość, że na komputerach PC gra nie będzie w niczym odbiegać od konsolowych wersji.

Koncern Electronic Arts ujawnił termin premiery tegorocznej odsłony najpopularniejszej piłkarskiej serii w historii gier wideo. FIFA 12 ukaże się 27 września w Stanach Zjednoczonych, a trzy dni później wyląduje na półkach europejskich sklepów. Pecetowych graczy powinna ucieszyć także oficjalna wiadomość, że na komputerach PC gra nie będzie w niczym odbiegać od konsolowych wersji.

Nowa FIFA pojawi się niemal dokładnie rok po premierze swojej poprzedniczki. Deweloperzy ze studia EA Canada twierdzą jednak, że 12 miesięcy w zupełności wystarczy, by wprowadzić „rewolucyjne zmiany”. Informowaliśmy już o takich nowinkach jak: usprawniona sztuczna inteligencja wirtualnych piłkarzy - Pro Player Intelligence, nowe zwody i bazujący na autentycznych biografiach, gruntownie zmodernizowany tryb kariery.

FIFA 12 taka sama na pecetach i konsolach. Premiera we wrześniu! - ilustracja #1

Największą zagadką pozostawało to, czy gra będzie równie dobrze prezentować się na Xboksie 360, PlayStation 3 i pecetach. Co prawda w wywiadzie dla serwisu GRY-OnLine.pl David Rutter, główny projektant FIFA 12, zapewnił, że deweloperzy robią co mogą, by najnowsza odsłona piłkarskiej serii wyglądała tak samo na wszystkich platformach sprzętowych, ale dopiero teraz zostało to oficjalnie potwierdzone przez wydawcę. Chodzi tu przede wszystkim o zastosowanie zapowiadanego pierwotnie wyłącznie w wersjach na konsole HD silnika Impact Engine, który wprowadzi m.in. realistyczną fizykę zderzeń między zawodnikami na boisku.

- To moment, na który czekali wszyscy pecetowi gracze, jako że w końcu będą mogli w pełni doświadczyć wielokrotnie nagradzanego sposobu rozgrywki w FIFA na swojej ulubionej platformie sprzętowej – zapewnił Kaz Makita, producent wykonawczy gry.

Przypomnijmy, że ubiegłoroczna odsłona serii FIFA sprzedała się w nakładzie przekraczającym 12 milionów egzemplarzy. Wydawca liczy, że FIFA 12 ustanowi jeszcze lepszy wynik.

Zainteresowanych bardziej szczegółowymi informacjami na temat gry odsyłamy do lektury zapowiedzi, na końcu której znaleźć można także wywiad z Davidem Rutterem. Polecamy też obejrzenie najciekawszych materiałów wideo, prezentujących możliwości nowej FIF-y.

  1. Zapowiedź - Już graliśmy!
  2. Zapowiedź - Pierwsze spojrzenie