Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneNDS
Okładka Logic Machines (NDS)

Logic Machines NDS

Klon kultowej serii "The Incredible Machine". Konstruujemy zaawansowane urządzenia, wykorzystując do tego celu przydzielone przez grę przedmioty (przekładnie, trybiki i inne).

Logiczne | 2D | polskie | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo DS
Okładka Logic Machines (NDS)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji NDS:

12czerwca2009

12czerwca2009

pudełko PL

Logic Machines to dość wymagająca gra logiczna, której ogólne założenia przypominają klasycznę serię The Incredible Machine. Nasza rola polega bowiem na wprawieniu widocznej na ekranie maszynerii w ruch, zaliczając tym samym otrzymane zadania. Za wydanie Logical Machines odpowiedzialny jest rodzimy City Interactive, a grę opracowano z myślą o przenośnej konsoli Nintendo DS.

Tryb dla pojedynczego gracza składa się z 85 etapów o rosnącym poziomie trudności, których pomyślne ukończenie pozwala na odblokowanie dostępu do cennego skarbu. Zmagania mogą być prowadzone w dwóch zasadniczych trybach rozgrywki – przygodowym Adventure Mode i stawiającym na dużą ilość wyzwań Challenge Mode.

Do naszej dyspozycji oddano około trzydziestu interaktywnych przedmiotów, które musimy odpowiednio rozmieszczać i łączyć z innymi obiektami. Lista dostępnych elementów obejmuje między innymi przekładnie, ruchome platformy, kule i trybiki większych maszyn. Cechą wspólną wszystkich etapów gry jest zaś to, że zawsze dysponujemy ograniczoną liczbą pomocy naukowych. Ponadto przy planowaniu kolejnych ruchów musimy uwzględnić obowiązujące prawa fizyki.

Oprawa wizualna Logic Machines jest dość uproszczona, aczkolwiek na uwagę zasługuje fakt, że zmagania jednocześnie obserwujemy na obu ekranikach konsoli. Poszczególne etapy rozgrywają się w kilku drastycznie różniących się między sobą strefach tematycznych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Logic Machines

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
Premiery gier w Polsce (8-14 czerwca)
Premiery gier w Polsce (8-14 czerwca)

wiadomość15 czerwca 2009

Długi weekend nie wpłynął niestety zbawiennie na liczbę tytułów, które zasiliły ofertę polskich sklepów z grami. W ubiegłym tygodniu do sprzedaży na terenie naszego kraju trafiły zaledwie dwie pozycje.