Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 kwietnia 2013, 09:39

autor: Góral

Grand Theft Auto V - zdjęcia z planu zdjęciowego nowej reklamy

Użytkownik forum Reddit - marcodj - opublikował materiały pochodzące prawdopodobnie z planu zdjęciowego nowej reklamówki gry Grand Theft Auto V. Dodatkowo firma marketingowa uruchomiła stronę fikcyjnego kultu religijnego Epsilon, który oczywiście jest powiązany z "piątką".

Jeden z użytkowników forum Reddit opublikował trochę materiałów z planu zdjęciowego reklamy gry Grand Theft Auto V. Dodatkowo udostępniono nagranie wideo, prezentujące najważniejsze cele i ciekawostki na temat fikcyjnego kultu religijnego Epsilon, który narodził się za czasów Grand Theft Auto: San Andreas.

Plan zdjęciowy reklamy gry GTA V.
Plan zdjęciowy reklamy gry GTA V.

Reklama kręcona była 20 kwietnia w Mexico City. Według marcodj, użytkownika forum Reddit, aktor w garniturze (zdjęcie poniżej) wysiada ze zniszczonego samochodu, cały czas mówiąc coś do kamery. Idzie w stronę samochodu stojącego pod drzewami (trzecie zdjęcie), a za nim pojawiają się różne efekty specjalne. Po chwili pierwszy pojazd wybucha.

Grand Theft Auto V - zdjęcia z planu zdjęciowego nowej reklamy - ilustracja #2
GTA V ukaże się na rynku 17 września.
GTA V ukaże się na rynku 17 września.

Jak widać na zdjęciach załączonych do informacji, firma Rockstar, deweloper gry GTA V, zamierza przenieść klimat swojej produkcji do świata realnego, o ile faktycznie materiały te dotyczą „piątki”. Na pierwszej fotce widać plakat z logo gry, więc wydaje się, że to prawda, albo świetny zbieg okoliczności.

Grand Theft Auto V - zdjęcia z planu zdjęciowego nowej reklamy - ilustracja #4
GTA = policja i pościgi.
GTA = policja i pościgi.

Na koniec mamy jeszcze dla Was nagranie wideo prezentujące założenia i ciekawostki dotyczące kultu religijnego Epsilon. Rzecz jasna jest to czysta fikcja, która została zapoczątkowana w Grand Theft Auto: San Andreas. Firma marketingowa Viral uruchomiła stronę programu, która należy do koncernu Take-Two. Kult parodiuje scjentologię - filozofię religijną, którą praktykują tak znane osoby jak aktor Tom Cruise, była żona Elvisa Presleya, Priscilla Presley, czy też John Travolta.

Grand Theft Auto to kolejna część jednej z najsłynniejszych serii gier wideo. Pierwsza odsłona trafiła na rynek w 1997 roku, jednak dopiero premiera „trójki” z 2001 roku wywołała prawdziwy szał na markę firmy Rockstar. Do tej pory sprzedano ponad 125 mln wszystkich produkcji sygnowanych nazwą GTA.