Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPS2
Okładka Summoner 2 (PS2)

Summoner 2 PS2

Kontynuacja cenionej przez graczy gry role-playing. Przenosimy się do przepełnionej magią krainy, stopniowo awansujemy na wyższe poziomy doświadczenia i kompletujemy drużynę wojowników.

RPG | RPG akcji | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 2
Okładka Summoner 2 (PS2)

producent: Volition Inc.

wydawca: THQ Inc.

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS2:

23września2002

Summoner 2 jest oficjalną kontynuacją jednej z najciekawszych zręcznościowych gier role-playing. Nie jest to przedstawiciel gatunku japońskich RPG-ów, a tytuł, w którym zdecydowanie większy nacisk położono na akcję i rozgrywane w czasie rzeczywistym pojedynki. Summonerowi 2 jest więc bliżej do konsolowej wersji gry Baldur’s Gate. Warto jednocześnie zaznaczyć, iż opisywany sequel nie wprowadza żadnych rewolucyjnych zmian do rozgrywki. Gra poprawia natomiast niektóre błędy pierwszej części. Za produkcję gry ponownie odpowiedzialne jest studio o nazwie Volition, które zasłynęło głównie dzięki serii innowacyjnych strzelanek Red Faction. Drugi Summoner, w przeciwieństwie do pierwszej części, która wydana została również na komputery osobiste, ukazał się wyłącznie na konsolę PlayStation 2.

W trakcie zabawy wcielamy się w postać Maii – królowej Halassar. Przepowiednie mówią, iż jest ona odrodzeniem boginii Laharah. Maia ma być też jedyną osobą, która zdoła wyleczyć drzewo Eleh i zarazem zaprowadzić pokój w całej krainie. Akcja gry, podobnie jak w przypadku pierwszej części, rozgrywa się w fikcyjnym świecie fantasy, w którym obecność magii nie jest niczym szczególnym. Przygotowana przez producentów kampania singleplayer pozwala na kilkadziesiąt godzin zabawy. Na samym początku gry mamy okazję wziąć udział w niezbyt rozbudowanym samouczku, dzięki któremu można zapoznać się z podstawowymi założeniami rozgrywki. Świat gry jest dość dużych rozmiarów. Przygotowaną krainę można dowolnie eksplorować, wykonując zarówno główne misje, jak i poboczne zadania, których nie ma jednak zbyt wiele. Wyzwania te są jednak zazwyczaj dość zróżnicowane.

Elementy typowe dla gier RPG odgrywają tu dość istotną rolę. Wygrywanie kolejnych pojedynków oraz wykonywanie zadań pozwala na pozyskiwania punktów doświadczenia, co wiąże się oczywiście z wskakiwaniem na wyższe poziomy zaawansowania. Sterowana przez nas postać nieustannie rozwija się, zdobywając nowe umiejętności i zadając coraz poważniejsze ciosy. Zgodnie z tytułem gry, Maia potrafi przyzywać potężne demony, w które na kilka chwil może się przemieniać. W miarę rozwoju zabawy pojawiają się ciekawsze opcje transformacji. Wydłuża się też czas pozostawania w demonicznej postaci. Maia nie musi przemierzać świata gry w pojedynkę. Podobnie jak w pierwszej części, do drużyny mogą przyłączać się postaci niezależne. Co ciekawe, wojownikami tymi można osobiście sterować, wciskając wyznaczony klawisz. Wizualnie gra wypada dość dobrze. Otoczenie jest bardzo zróżnicowane. Na uwagę zasługują też ładnie wykonane efekty używania czarów. Summoner 2 nie zawiera żadnych trybów multiplayer.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,4 / 10 na podstawie 32 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Summoner 2

12+

Wymagania sprzętowe Summoner 2

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
Homeworld w rękach studia Gearbox, Darksiders przejęte przez Nordic Games - wyniki drugiej aukcji aktywów THQ
Homeworld w rękach studia Gearbox, Darksiders przejęte przez Nordic Games - wyniki drugiej aukcji aktywów THQ

wiadomość23 kwietnia 2013

Poznaliśmy rezultaty drugiej aukcji aktywów firmy THQ. Studio Gearbox Software kupiło markę Homeworld i szykuje się do wyprodukowania trzeciej części. Natomiast szwedzki wydawca Nordic Games przejął prawa m.in. do serii Darksiders i Red Faction.