Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 listopada 2011, 18:04

Ogromny sukces Call of Duty Elite. Activison dementuje wcześniejsze dane o popularności Modern Warfare 3

Activision chwali się tym, że tylko w przeciągu 6 dni od zaoferowania płatnego dostępu do usługi Call of Duty Elite wykupiło go milion graczy.

Firma Activison chwali się tym, że tylko w przeciągu 6 dni od chwili zaoferowania płatnego dostępu do usługi Call of Duty Elite, zarejestrowało się w niej milion graczy, którzy opłacili roczny abonament. Dla porównania, pułap miliona płacących klientów najpopularniejsze serwisy abonamentowe dostępne na konsolach, takie jak Xbox Live, Netflix czy Hulu Plus, osiągnęły dopiero po roku działalności. Co więcej, według danych koncernu w chwili obecnej usługą zainteresowały się już cztery miliony osób, które od czasu premiery Call of Duty Modern Warfare 3 założyły 80 tysięcy klanów oraz stworzyły około 100 tysięcy filmów, które trafiły na serwery Elite. W ciągu każdego dnia do serwisu logować ma się średnio trzy miliony osób.

Boby Kotick, prezes Activision jak zwykle chętnie skomentował opublikowane dane:

"Odpowiedź graczy na płatną ofertę Call of Duty Elite przerosła nasze oczekiwania. Dlatego też chcemy podziękować miłośnikom Call of Duty z całego świata, za ich wielki entuzjazm i wsparcie. Liczba graczy, którzy zarejestrowali się w Call of Duty Elite udowadnia nam w jak dużym stopniu serwis ten na nowo definiuje gaming i ustanawia kolejną poprzeczkę dla interaktywnej rozrywki."

Ogromny sukces Call of Duty Elite. Activison dementuje wcześniejsze dane o popularności Modern Warfare 3 - ilustracja #1

Usługa Call od Duty Elite, która oficjalnie wystartowała 8 listopada tego roku, jest internetową platformą mającą łączyć graczy w Call of Duty: Black Ops, Call of Duty: Modern Warfare 3 oraz w przyszłe tytuły z serii. Jest ona dostępna w dwóch wersjach, darmowej i płatnej. W ramach tej drugiej otrzymujemy dodatki DLC, możliwość korzystania z Elite TV, dodatkowe emblematy, tagi itd. Startowi serwisu towarzyszyło wiele zgrzytów. Przez wiele dni, niektórzy gracze nie mogli zalogować się na założone tam konta oraz mieli problemy ze stabilnością całej platformy. Za wszystkie usterki techniczne przeprosił Eric Hirshberg, prezes Activision Publishing:

„Na starcie, przez kilka pierwszych dni chętnych do skorzystania z Elite były tak wielu, że serwis nie był w stanie sprostać ustalonym przez nas standardom. Chciałbym osobiście podziękować fanom za ich cierpliwość. Nasze zespoły pracowały non-stop by zwiększyć przepustowość usługi i sprostać zapotrzebowaniu.”

Warto jeszcze dodać, że Activison nadal nie uruchomiło wersji serwisu dla użytkowników pecetów, która według planów ma być zubożona względem konsol, nie oferując możliwości wykupienia abonamentu. Co gorsza, ostatnie informacje stawiają w ogóle pod znakiem zapytania losy Elite na PC.

Popularność i finansowe osiągnięcia Modern Warfare 3 czy Call of Duty Elite, którymi ostatnio byliśmy bombardowani dzięki PR-owej maszynie Activison, robią ogromne wrażenie, ale powinniśmy podchodzić do nich z dużą rezerwą. Dowodem na to jest notka wystosowana przez amerykański koncern, która dementuje wcześniej opublikowane informacje o jednym z historycznych dokonań Modern Warfare 3. Początkowe wyliczenia producenta mówiły o tym, że gra ustanowiła nowy rekord liczby unikalnych i aktywnych użytkowników w ciągu jednego dnia na Xbox Live, który wyniósł 3,3 miliona osób. Jak się okazuje, pracownicy firmy w wyliczeniach pomylili się o „zaledwie” 1,9 miliona osób.