Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 czerwca 2006, 15:13

Master Chief królem potyczek online?

Pracownicy firmy Bungie zaprezentowali wczoraj światu nie tylko swój pierwszy film dokumentalny poświęcony Halo 3, ale również najświeższe dane dotyczące drugiej części słynnej serii strzelanin FPP.

Pracownicy firmy Bungie zaprezentowali wczoraj światu nie tylko swój pierwszy film dokumentalny poświęcony Halo 3, ale również najświeższe dane dotyczące drugiej części słynnej serii strzelanin FPP.

Związane są one z wynikami internetowymi osiągniętymi przez ostatnia część Halo wydaną na pierwszego Xboxa. Jak donosi Bungie użytkownicy korzystający z usługi Xbox Live rozegrali już ponad 500 milionów pojedynków. W liczbie tej nie uwzględniono jednak tych meczy, które zostały przerwane z powodu problemów technicznych. Wydawać by się mogło, że wynik to imponujący. Według redaktorów zachodniego serwisu Joystick.com raczej takim nie jest.

Jak wiadomo, premiera Halo 2 miała miejsce 8 listopada 2004 roku. W ciągu pierwszych trzech miesięcy od momentu wydania gry zakupiło ją blisko 6,5 miliona właścicieli Xboxów. Śmiało więc można stwierdzić, że do dzisiaj nabyło ją mniej więcej 8 – 9 milionów graczy. Według redaktorów wymienionego wyżej serwisu liczbę 500 milionów pojedynków mogłoby przeprowadzić między sobą, w trakcie 574 dni od premiery… 320 000 miłośników serii Halo. Wystarczy, że rozgrywaliby minimum trzy mecze dziennie. Nie należy jednak podchodzić do tych obliczeń w sposób bardzo poważny.

Piotr Doroń

Piotr Doroń

Były redaktor niezapomnianego [email protected], gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, recenzent magazynu GB More. Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W Gry-Online.pl od 2004 roku – zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do newsroomu i tam pozostać już na wieki (z uśmiechem na twarzy). Obecnie szef działu wiadomości, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki i pracy na najwyższych obrotach. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

więcej