Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePS4XONE
Okładka NHL 17 (PS4)
OkładkaNHL 17 (PS4)

NHL 17

Kolejna odsłona popularnej serii sportowej poświęconej hokejowi na lodzie, rozwijanej przez studia EA Sports nieprzerwanie od połowy lat 90. ubiegłego wieku.

Sportowe | hokej | na 2 osoby | podzielony/wspólny ekran | EA Play

Kolekcja gier
Obserwuj grę

NHL 17 Premiera

13wrz2016

PS4 XONE

Gry podobne do NHL 17

NHL 21

Bush Hockey League

NHL 17 to kolejna odsłona sportowej serii NHL przeznaczona dla miłośników hokeja. Za produkcję odpowiedzialne jest studio EA Canada, znane z poprzednich części cyklu. Tytuł na PS4 i XONE pozwala pokierować większością najważniejszych hokejowych drużyn w rozmaitych trybach single i multiplayer.

Mechanika

Produkcja jest symulatorem gry w hokeja, więc twórcy starali się dopracować znaną już formułę, by jeszcze dokładniej odwzorowywać zmagania hokeistów. Rozgrywka jest bardzo podobna do tej z poprzedniej odsłony, ale pojawiło się kilka nowinek. Deweloperzy rozwinęli sztuczną inteligencję bramkarzy, którzy przed obroną błyskawicznie analizują szereg czynników – swoje położenie, kąt oraz to, skąd został oddany strzał. Ulepszenia doczekała się także fizyka oddziałująca na sportowców podczas bliskich kontaktów, np. w trakcie walki o krążek. Nie zabrakło zmienionego systemu podań i wykonywania obrotów, a także nowych cieszynek.

Tryby gry

NHL 17 na PS4 i XONE po raz pierwszy w historii serii pozwala na rozegranie International Tournament Mode, czyli światowego turnieju, w którym walczymy drużynami narodowymi. Z kolei w Draft Champions staramy się zbudować najlepszą drużynę, wybierając wartościowych zawodników w kolejnych rundach draftu. Franchise Mode to rozbudowany tryb Be a GM, w którym wcielamy się we właściciela ulubionego zespołu i prowadzimy go, zajmując się szeregiem elementów – od samej gry, ustalania składu itd., aż po rzeczy pokroju ustalania cen biletów czy ulepszania lodowiska. Poza tym nie brakuje znanych już form zabawy oraz ciekawostek pokroju Arena Creator, gdzie sami tworzymy wymarzone lodowisko.

Inne

Zawodnika na okładkę produkcji wybrali sami fani, którzy podczas specjalnego głosowania typowali faworytów z puli ośmiu kandydatów: Jamiego Benna z Dallas Stars, Joea Pavelskiego z San Jose Sharks, Jakuba Voraceka z Philadelphia Flyers, Aleksandra Barkova z Florida Panthers, Vladimira Tarasenko z St. Louis Blues, Victora Hedmana z Tampa Bay Lightning, Anze Kopitara z Los Angeles Kings oraz Connora McDavida z Edmonton Oilers.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran  

Ocena użytkowników: 6,8 / 10 na podstawie 33 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,9 / 10 na podstawie 10 głosów czytelników.

NHL 17 cena w dniu premiery: 254.90

Klasyfikacja PEGI NHL 17

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
PS4
XONE