Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 czerwca 2016, 14:34

autor: Draug

Wieści ze świata (Stygian, Mafia III, LEGO GW Przebudzenie Mocy, NHL 17, Bloodstained, Devil’s Third, Katamari) 23/6/2016

Dziś piszemy o zapowiedzi lovecraftiańskiego RPG Stygian: Rise of the Old Ones, prezentacji bonusów pre-orderowych Mafii III, specjalnych edycjach gry LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy w Polsce, gameplay trailerze i beta-testach NHL 17, wersji demo Bloodstained: Ritual of the Night, wyłączeniu funkcji sieciowych w Devil’s Third oraz o rejestracji nazwy Amazing Katamari. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Stygian: Rise of the Old Ones – lovecraftiańskie RPG

Na Kickstarterze o fundusze walczy właśnie Stygian: Rise of the Old Ones – izometryczna gra RPG w realiach horroru, oparta na twórczości H.P. Lovecrafta. Bohaterowi i jego towarzyszom przyjdzie zmierzyć się z koszmarami z mitologii Cthulhu, tocząc turowe walki… i starając się nie popaść w szaleństwo. Produkcja powstaje z przede wszystkim z myślą o komputerach osobistych, ale twórcy z niezależnego tureckiego studia Cultic Games chcą wydać swój projekt również na konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Deweloper stara się o zgromadzenie 55 tysięcy euro – i najpewniej odniesie sukces, zważywszy że do końca zbiórki zostało osiem dni, a do sukcesu brakuje mniej niż 1,5 tys. euro.

Mafia III – trailer prezentujący bonusy pre-orderowe

Studio Hangar 13 i firma 2K Games wypuściły nowy zwiastun gry Mafia III (widoczny poniżej). Zaprezentowano na nim dokładniej prezenty, które otrzymają wszyscy gracze składający zamówienie przedpremierowe na ten tytuł (pre-order). Mowa tu o Pakiecie rodzinnym, czyli zestawie trzech sportowych samochodów i trzech broni. Mafia III zadebiutuje 7 października na PC, PS4 i XOne.

LEGO GW Przebudzenie Mocy – specjalne edycje w Polsce

Firma Cenega ujawniła trzy specjalne pudełkowe edycje gry LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy, które będą dostępne w poszczególnych sieciach sklepów w Polsce. Różnice między wydaniami dotyczą przede wszystkim minifigurki z klocków LEGO dołączanej do zestawu.

  • Saturn i Media Markt (PC, PS4, XOne) – wahadłowiec dowodzenia Kylo Rena + dodatki cyfrowe (przepustka sezonowa oraz pakiety postaci Imperium kontratakuje i Pałac Jabby)
  • Empik (PC, PS4, XOne) – gwiezdny niszczyciel Najwyższego Porządku + dodatki cyfrowe (jak wyżej)
  • Biedronka (PC, PS3, X360) – X-wing Poe Damerona + dodatki cyfrowe (tylko pakiet postaci Pałac Jabby)

Najnowsze dzieło studia Traveller’s Tales trafi na rynek 28 czerwca, a w naszym kraju będzie dostępne z polskim dubbingiem.

NHL 17 – zwiastun rozgrywki i beta-testy

Firma EA Sports zaprezentowała pierwszy zwiastun z fragmentami rozgrywki z zapowiedzianej w kwietniu gry NHL 17 (widoczny poniżej). Jednocześnie zdradzono, że premierę (która nastąpi 13 września na PS4 i XOne) poprzedzą zamknięte beta-testy, które odbędą się w dniach 28 lipca – 4 sierpnia. Jeśli chcecie mieć szansę na wzięcie w nich udziału, musicie zarejestrować się na tej stronie do 7 lipca.

Bloodstained: Ritual of the Night z wersją demo

Kierowane przez słynnego Kojiego Igarashiego studio Inti Creates wypuściło wersję demonstracyjną gry Bloodstained: Ritual of the Night – duchowego spadkobiercy serii Castlevania, który swego czasu odniósł wielki sukces na Kickstarterze (5,5 miliona dolarów). Niestety, demo jest dostępne jedynie dla darczyńców, którzy wsparli zbiórkę kwotą 60 dolarów lub większą. Poza tym nacieszą się nim tylko użytkownicy pecetów, a i to wyłącznie ci, którzy dysponują padem. Więcej informacji na temat wersji próbnej znajdziecie tutaj.

Bandai Namco zarejestrowało nazwę Amazing Katamari

Firma Bandai Namco Games najwyraźniej tworzy nową odsłonę logiczno-zręcznościowej serii Katamari, zapoczątkowanej w 2004 roku na PlayStation 2 (grą Katamari Damacy). Świadczy o tym zarejestrowanie nazwy Amazing Katamari Damacy w Europie, Stanach Zjednoczonych i Japonii na przestrzeni ostatnich dwóch miesięcy (dzięki, Gematsu). Najnowszymi odsłonami tego cyklu są tegoroczne Tap My Katamari na urządzenia mobilne i Touch My Katamari, które zostało wydane w 2012 roku na konsolę PS Vita.

Devil’s Third do końca roku straci funkcje sieciowe

Jednym z większych rozczarowań ubiegłego roku był Devil’s Third – brutalna trzecioosobowa gra akcji (slashero-strzelanka) stworzona z myślą o konsoli Wii U przez Tomonobu Itagakiego, uznanego dewelopera, który zasłynął jako inicjator serii Dead or Alive. Jego najnowszy projekt okazał się tak słaby, że niewiele ponad rok po premierze produkcja straci funkcje sieciowe – za kilka dni zablokowane zostaną mikrotransakcje, a 29 grudnia wyłączeniu ulegną serwery trybu multiplayer (dzięki, Perfectly Nintendo). Na pocieszenie zostaje darmowe Devil’s Third Online na PC, którego otwarte beta-testy mają ruszyć w trzecim kwartale bieżącego roku.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier: