Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS4
Okładka Kill Strain (PS4)

Kill Strain PS4

Drużynowa strzelanina sieciowa oparta na modelu free-to-play, w której zastosowano nietypowy model rywalizacji 5 vs 5 vs 2. Gra została opracowana przez kilkunastoosobowy zespół studia Sony San Diego.

Akcji | science fiction | zagraj za darmo | sieciowe | top-down | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 4
Okładka Kill Strain (PS4)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS4:

12lipca2016

12lipca2016

PSN

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Kill Strain jest rozpowszechnianą w formule free-to-play drużynową strzelaniną sieciową, w której zastosowano nietypowy model rywalizacji 5 vs 5 vs 2. Gra została opracowana przez kilkunastoosobowy zespół studia Sony San Diego.

Akcja gry toczy się w skutej lodem tundrze, gdzie odkryte zostały nowe, wyjątkowo zasobne i cenne źródła energii. Nic dziwnego, że w stosunkowo krótkim czasie rozmaite frakcje rozpoczęły morderczą walkę o panowanie nad tymi terenami i dostęp do rewolucyjnej technologii. Szybko okazało się też, że cała rywalizacja polegać będzie nie tylko na zdobyciu panowania nad generatorami energii i umiejętnego zabezpieczania własnych umocnień. Na niezbadanych dotąd terenach grasują bowiem także krwiożercze mutanty, zaś walka z nimi będzie dodatkowym utrudnieniem dla wszystkich zainteresowanych stron.

Rywalizacja w Kill Strain odbywa się w nietypowym dla gier sieciowych modelu. Naprzeciw siebie stają bowiem nie dwa, a trzy zespoły. Dwa z nich złożone są z pięcioosobowych grup najemników, reprezentujących dwie wrogie frakcje. Trzecią drużynę stanowi duet mutantów, który będzie się starał pokrzyżować szyki obu stronom. Wbrew pozorom, dwuosobowy zespół mutantów nie będzie stał na z góry przegranej pozycji. Monstra wyposażono bowiem w iście nietuzinkowe zdolności, przewyższające możliwości regularnych drużyn graczy.

Obecność na placu boju trzech ekip o odmiennych celach i umiejętnościach sprawia, że rozgrywka staje się wielowymiarowa i nieprzewidywalna. W żadnym momencie rywalizacji nie mamy bowiem pewności, że układ sił nie zmienił się i nagle nie zostaliśmy zupełnie sami w konfrontacji z dwoma śmiertelnymi wrogami. Przeciwnicy mogą bowiem w każdej chwili połączyć siły z mutantami, aby w ten sposób szybciej wyeliminować nas z rozgrywki.

W przeciwieństwie do większości sieciowych strzelanin, akcja gry ukazana została w widoku z góry, przypominającym bardziej produkcje spod znaku MOBA. Oprawa stoi jednak na wysokim poziomie, wykorzystującym spore możliwości czwartego PlayStation. Warto także odnotować, iż autorzy położyli spory nacisk na opinie społeczności graczy, udostępniając grę do beta-testów już na wczesnym etapie produkcji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 6.0 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Kill Strain

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Kill Strain

Sony PlayStation 4

Sony PlayStation 4

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
Kill Strain - sieciowa strzelanka od Sony zadebiutuje w lipcu
Kill Strain - sieciowa strzelanka od Sony zadebiutuje w lipcu

wiadomość23 czerwca 2016

Będący własnością firmy Sony zespół San Diego Studio poinformował, że zmierzająca na PlayStation 4 sieciowa strzelanka Kill Strain zadebiutuje 19 lipca tego roku dla wszystkich użytkowników, a tydzień wcześniej dla osób z abonamentem PlayStation Plus. Obecnie trwają beta testy projektu i dostanie się do nich nie jest trudne.