Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePSV
Okładka Touch My Katamari (PSV)
OkładkaTouch My Katamari (PSV)

Touch My Katamari PSV

Po raz kolejny przenosimy się do szalonej rzeczywistości Katamari Damacy i mamy okazję pokierować kulą, do której przykleja się wszystko, przez co się przetoczy. Gra w wersji na PlayStation Vita oferuje nowe możliwości interakcji ze światem gry.

Zręcznościowe | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Touch My Katamari Premiera PSV

21lutego2012

pudełko PL

22lutego2012

producent: Bandai Namco Entertainment wydawca: Bandai Namco Entertainment wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Touch My Katamari to nowa wersja popularnej i niezwykle oryginalnej gry zręcznościowej przeznaczona na przenośną konsolę PlayStation Vita.

Gra opowiada bajkową historię Księcia Wszechświata, przed którym postawiono zadanie naprawienia kosmosu. Nieodpowiedzialny ojciec bohatera przez przypadek „podziurawił” uniwersum, niszcząc przy tym niemal wszystkie gwiazdy. Jego syn bierze więc sprawy w swoje ręce i postanawia wyruszyć na Ziemię, by znaleźć materiały konieczne do odbudowania obróconych w pył konstelacji.

Absurdalna historia współgra w Touch My Katamari z równie nieszablonową rozgrywką. Podczas zabawy sterujemy bowiem wielką bryłą, do której przykleja się wszystko, nad czym się przetoczy. Zgodnie z regułą powiększającej się kuli śnieżnej, najpierw zaczynamy od toczenia niewielkich przedmiotów, by później wziąć się za domy i samochody. Oczywiście im większy rozmiar takiej bryły, tym większe przedmioty możemy „zabrać ze sobą”.

Gra w wersji na konsolę PlayStation Vita wyposażona została w nową funkcjonalność. Dzięki zaimplementowanemu ekranowi dotykowemu możemy ściskać i rozciągać toczoną przez nas kulę, dzięki czemu rozbudowana zostaje nasza interakcja ze światem gry. Twórcy nie zapomnieli również o trybie multiplayer. Jednocześnie, w trybie zabawy w Sieci, może się ze sobą zmierzyć dwóch graczy.

Oprawa graficzna, zgodnie z tradycją cyklu, doskonale oddaje baśniowy, przerysowany klimat rozgrywki. Nie odstaje przy tym od poziomu, jaki reprezentują inne produkcje na PlayStation Vita.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Touch My Katamari

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.