Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePC
Okładka Eastside Hockey Manager (PC)
OkładkaEastside Hockey Manager (PC)

Eastside Hockey Manager PC

Rozbudowana gra menadżerska firmy Sports Interactive, stanowiąca swoisty restart serii rozwijanej w latach 2004-2007, równolegle do legendarnego Football Managera.

Sportowe | manager | hokej

Eastside Hockey Manager Premiera PC

1grudnia2015

Steam

1grudnia2015

producent: Sports Interactive wydawca: SEGA

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Eastside Hockey Manager jest rozbudowanym menadżerem hokejowym, za którego powstanie odpowiada brytyjskie studio Sports Interactive – twórcy rozwijanej od 1992 roku najpopularniejszej serii menadżerskiej Championship Manager (wydawanej obecnie jako Football Manager). Gra jest swoistym restartem cyklu, który ukazywał się pierwotnie w latach 2004-2007 i został zawieszony ze względu na jego niską opłacalność. Nowa odsłona gry przygotowana została głównie z myślą o dystrybucji elektronicznej.

Mechanika rozgrywki bazuje na rozwiązaniach znanych ze wspomnianej serii Football Manager, choć całość została oczywiście dostosowana do realiów innej dyscypliny sportu, jaką jest hokej na lodzie. W grze przejmujemy więc posadę menadżera drużyny hokejowej, a naszym zadaniem jest poprowadzenie jej do sukcesów na arenie lokalnej i międzynarodowej. Do naszych najważniejszych zadań należy m.in. ustalanie składu drużyny (i jego regularne wzmocnienia na rynku transferowym) oraz taktyki na kolejne spotkania. Możemy też zatrudnić sztab specjalistów - w tym trenera, który wykona za nas „czarną robotę” - lub zająć się wszystkim samodzielnie. Niezależnie od wyboru, poczynaniami zespołu dyrygować będziemy z ławki, obserwując przebieg spotkań dzięki realistycznemu, dwuwymiarowemu silnikowi meczowemu.

Twórcy ze studia Sports Interactive zaoferowali tradycyjnie szeroki zestaw grywalnych lig z całego świata. W każdej z nich odwzorowano nie tylko setki oryginalnych hokeistów, ale także całą strukturę rozgrywek i aktualnie obowiązujące przepisy. Przewidziano także opcję prowadzenia reprezentacji narodowych (seniorów oraz juniorów) w 13 najważniejszych turniejach tej dyscypliny sportu. Podobnie jak bliźniacza seria Football Manager, gra odznacza się wysokim realizmem, który przejawia się m.in. w rozbudowanym systemie negocjacji handlowych czy szczegółowych statystykach i modelu rozwoju zawodników.

Całość okraszona została intuicyjnym interfejsem, z którym fani gier menadżerskich Sports Interactive nie powinni mieć najmniejszego problemu. Autorzy przygotowali także możliwość zaimportowania własnej bazy danych, uwzględniającej np. historyczne drużyny i składy, stworzone na potrzeby wcześniejszych edycji Eastside Hockey Managera.

Tryb gry: single player  

Eastside Hockey Manager cena w dniu premiery: 89,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Eastside Hockey Manager

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Eastside Hockey Manager Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Pentium III 1 GHz/AMD Athlon 1 GHz
  • 256 MB RAM
  • karta grafiki 128 MB GeForce 5900 Ultra/Radeon 9800 lub lepsza
  • 800 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7/8