Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePS5XONEPS4XSX
Okładka NHL 22 (PS5)
OkładkaNHL 22 (PS5)

NHL 22

Kontynuacja popularnej serii gier sportowych o dyscyplinie hokeja od studia EA Sports. Opracowane na silniku Frostbite NHL 22 zapewnia lepszą jakość rozgrywki, wprowadzając nową animację oczu i dopracowane wizerunki rzeczywistych zawodników Narodowej Ligii Hokeja.

Sportowe | hokej | na 2 osoby | podzielony/wspólny ekran | Find Your Next Game

Kolekcja gier
Obserwuj grę

NHL 22 Premiera

15paź2021za 18dni

XONE PS4 XSX PS5

NHL 22 to kolejna odsłona popularnej serii sportowych symulatorów hokeja na lodzie, której początki sięgają lat 90. Za opracowanie tej części odpowiada studio EA Sports, sprawujące pieczę nad całą serią. Dzięki licencji w tytule pojawiają się rzeczywiste amerykańskie drużyny, zrzeszone przez zawodową organizację NHL (National Hockey Ligue). Gra dostępna jest zarówno w edycji Standardowej, jak i edycji X-Factor.

Mechanika

Tak jak poprzednio NHL 22 pozwala graczom na przeprowadzanie spotkań halowych oraz tych, rozgrywanych pod otwartym niebem. Twórcy ponownie postawili na realizm, jak najwierniej odwzorowując zmagania wirtualnych zawodników oraz utrzymując wysoki poziom skomplikowania.

Jedną z wprowadzonych do gry nowości jest system Superstar X-Factors, zarezerwowany dla najbardziej elitarnych graczy ligi i koncentrujący się na ich unikalnych umiejętnościach (obejmujących mi in. podania, umiejętność jazdy, strzelanie czy obronę bramki). Mechanika ta wprowadza w sumie 29 różnych umiejętności, rozłożonych na dwa poziomy: Zone Abilities oraz Superstar Abilities. Każdy zawodnik otrzymuje jedną umiejętność strefową oraz zestaw umiejętności Superstar. Dzięki temu rywalizacja i opracowywanie strategii dla każdego meczu stają się tym ciekawsze.

Statystyki gry wyświetlane są bezpośrednio na powierzchni lodowiska, dzięki czemu gracz nie musi odrywać od niego wzroku i nieustannie czujnie śledzić rozgrywkę. Ponadto, za każdym razem, gdy jeden z jego zawodników wykona najlepsze zagranie, wyświetli się nad nim specjalna grafika, dodająca energii i obniżająca morale przeciwnika.

Tryby gry

W NHL 22 można grać zarówno w pojedynkę, jak i z innymi. Tytuł ten oferuje szereg trybów, wśród nich World of Chel, który w tej części doczekał się m. in. nowego, szybszego systemu menu i bardziej konfigurowalnej budowy zawodników EASHL. Gracz ma do wyboru 12 klas zawodników, z których każdą może w pełni dostosować do swojego stylu gry.

Dodatkowe informacje

Beta (testy techniczne) oficjalnie ruszyła 30 sierpnia. Gracze, którzy się na nią zapisali, otrzymali mailowo specjalne kody. Przesłany materiał osiągnął rozmiar 38 GB na platformach nowej generacji i 28 GB na poprzedniej, co zapewne wiązało się z ulepszoną grafiką dla konsoli PS5 i Xbox Series X/S.

Niestety, w tej części gracze nie mogą przeprowadzać wspólnych rozgrywek w obrębie dwóch różnych platform. Jeżeli gracz zdecydował się zakupić grę na Xbox One, może rozgrywać mecze wyłącznie z użytkownikami, posiadającymi wersję na tą samą konsolę.

Kwestie techniczne

NHL 22 cechuje się realistyczną, trójwymiarową oprawą graficzną. Gra została opracowana na silniku Frostbite i może się poszczycić wyjątkową dbałością o detale. Modele zawodników zostały odnowione, wprowadzono również ulepszenia w wyglądzie i ruchu obiektów. Twórcy wprowadzili m. in. nową animację gałek ocznych i mimikę twarzy, które uzależnione są od zmian, zaobserwowanych na lodowisku. Odwzorowano również kolizje kijów lub kija z ciałem zawodnika oraz ulepszono ruch uderzania w krążek.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran  

Wymagania wiekowe NHL 22: 12+

XONE
PS4
XSX
PS5