Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePS4XONE
Okładka NHL 21 (PS4)

NHL 21

NHL 21 to kolejna odsłona popularnego cyklu sportowego od studia EA Sports, powiązanego z dyscypliną hokeja. Tradycyjnie otrzymujemy sporą dawkę realizmu oraz możliwość pokierowania zawodnikami i drużynami znanymi z prawdziwego świata.

Sportowe | hokej | na 2 osoby | podzielony/wspólny ekran | Xbox Game Pass | EA Play

Okładka NHL 21 (PS4)

data premiery gry:

16paź2020

PS4 XONE

NHL 21 jest kontynuacją znanego cyklu symulatorów hokeja, która może się pochwalić historią sięgającą 1994 roku. Dzięki licencji w produkcji można znaleźć prawdziwych zawodników i drużyny amerykańskiej ligi NHL. Mamy też wiele szereg zróżnicowanych trybów, przygotowanych z myślą o jednym i kilku graczach. Gra powstała w studiu EA Sports, które od lat rozwija tę serię. Wydawcą jest firma Electronic Arts.

Mechanika

NHL 21 to symulator hokeja, który pozwala graczom rozgrywać spotkania halowe oraz mecze organizowane na lodowiskach pod otwartym niebem. Twórcy postawili na realizm – mechanika rozgrywki opiera się na prawach fizyki i cechuje dużym poziomem skomplikowania, dzięki czemu właściwie oddaje charakter przedstawianej dyscypliny sportu.

W porównaniu do poprzedniej odsłony, deweloperzy przyspieszyli tempo rozgrywki i wprowadzili większą liczbę zagrań i możliwości taktycznych – zarówno ofensywnych (mowa m.in. ruchach inspirowanych prawdziwymi wyczynami sportowców na światowych lodowiskach), jak i defensywnych (np. poprawiona kontrola bramkarza – hokeiści pilnujący siatki będą też mogli korzystać z nowych „desperackich zagrań”, dzięki którym czasem, z dużym poświęceniem, mogą odbić krążek dosłownie w ostatnim momencie).

Tryby gry

W NHL 21 możemy grać samotnie albo z innymi. Mamy tu tryb nazwany Be a Pro, w którym możemy wcielić się pojedynczego zawodnika i w jego skórze doświadczyć kariery hokeisty zarówno od strony sportowej, jak i życia poza lodowiskiem. Istnieje też możliwość rozgrywania turniejów i pojedynczych meczy – samotnie oraz w ramach trybu wieloosobowego. Powracają także moduły Franchise, Pro-Am czy NHL Ones.

Sporych zmian doczekał się tryb Hockey Ultimate Team, teraz zwany HUT Rush – zasady jego działania zostały uproszczone, by gracze mogli szybko rozgrywać kolejne spotkania i odblokowywać nagrody. System progresji został opracowany w taki sposób, by wynagradzać kreatywność i wysoki poziom umiejętności.

Kwestie techniczne

NHL 21 posiada atrakcyjną, trójwymiarową oprawę graficzną. Gra bazuje na silniku Frostbite, ze wsparciem autorskiej technologii Real Players Motion. Dzięki temu zarówno lodowiska oraz stadiony, jak i modele zawodników prezentują się bardzo dobrze. Wrażenie robią też animacje poszczególnych sportowców.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1-12  

Cena gry w dniu premiery: 299,90 PLN

Gry podobne do NHL 21

Klasyfikacja PEGI NHL 21

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
EA znów pozwane. Poszło o zmiany poziomu trudności w FUT
EA znów pozwane. Poszło o zmiany poziomu trudności w FUT

wiadomość12 listopada 2020

Pojawiły się doniesienia o kolejnym pozwie wobec Electronic Arts w związku z trybem Ultimate Team. Tym razem firmę oskarżono o nieinformowanie graczy o systemie dynamicznego dostosowania poziomu trudności, który ma zachęcać do korzystania z mikrotransakcji w grach z serii FIFA, Madden NFL oraz NHL.

PS4
XONE