Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePS4XONE
Okładka NHL 20 (XONE)
OkładkaNHL 20 (XONE)

NHL 20

Kolejna odsłona popularnej serii symulatorów hokeja. W produkcji tej kierujemy licencjonowanymi i realistycznie odwzorowanymi drużynami oraz zawodnikami, znanymi z amerykańskiej ligi NHL. Podobnie jak wszystkie poprzednie odsłony, tytuł został stworzony przez studio EA Sports.

Sportowe | hokej | na 2 osoby | podzielony/wspólny ekran | EA Play

NHL 20 Premiera

13wrz2019

PS4 XONE

NHL 20 to kolejna odsłona popularnej serii symulatorów hokeja, której korzenie sięgają 1994 roku. Gracze mogą rozgrywać pojedyncze spotkania, turnieje, a także brać udział w rozgrywkach ligowych. Produkcja posiada licencję, dzięki której występują w niej prawdziwi zawodnicy i drużyny ligi NHL. W tytule tym znaleźć można szereg zróżnicowanych trybów – zarówno single-, jak i multiplayer. Gra została opracowana przez studio EA Sports, które konsekwentnie rozwija omawiany cykl od momentu jego powstania.

Mechanika

NHL 20 jest kompleksowym symulatorem hokeja, w którym możemy brać udział zarówno w rozgrywkach halowych, jak i tych, które mają miejsce pod otwartym niebem. Zmagania wirtualnych sportowców są bardzo realistyczne, a model rozgrywki wystarczająco skomplikowany, by móc oddać wszelkie cechy tej dyscypliny sportu.

Studio EA Sports dokonało kilku zmian w rozgrywce względem poprzedniej odsłony. Gwiazdorzy otrzymali specjalne charakterystyczne strzały, które stanowią ich wizytówkę – łącznie jest to kilkanaście zagrań wyróżniających się odmiennymi animacjami i stylem. Dodano także system kontekstowych strzałów, który pozwala na wykonywanie zagrań dostosowanych do sytuacji, w której znajduje się dany zawodnik. Rozgrywka toczy się dzięki temu bardziej płynnie i cechuje wyższym poziomem realizmu.

Poprawiono także sposób zachowania bramkarzy oraz dodano im kilkaset nowych animacji – dzięki temu potrafią sprawniej i elastyczniej reagować na różnego rodzaju sytuacje na lodowisku. Zmieniono również mechanikę przejmowania krążka – zawodnicy powinni być bardziej świadomi, że znajduje się w pobliżu i chętniejsi do przechwytywania go.

W grze pojawił się również nowy system Line Chemistry, odpowiadający za współpracę zawodników w ramach jednej drużyny. Jego uzupełnienie stanowi narzędzie Trade Finder, które ułatwia wyszukiwanie właściwych sportowców.

Tryby gry

W NHL 20 możemy grać samotnie albo w towarzystwie innych osób. Tradycyjnie już dostępny jest tryb kariery, w którym możemy poprowadzić pojedynczego zawodnika lub cały zespół. Istnieje też możliwość rozgrywania turniejów i pojedynczych meczy – zarówno samotnie, jak i w ramach trybu wieloosobowego. Powracają także moduły Hockey Ultimate Team, Pro-Am oraz NHL Ones (ten ostatni został wzbogacony o lokalny multiplayer).

Nowością jest tryb Coaching Carousel, w którym wcielamy się w menadżera nadzorującego ośmiu różnych trenerów – czterech z ligi NHL i czterech z AHL (niestety, licencja nie obejmuje trenerów, więc kierujemy fikcyjnymi osobami wybranymi z obszernej listy). Naszym zadaniem jest organizowanie ich pracy w celu osiągnięcia możliwie jak najlepszych rezultatów sportowych.

Twórcy z EA Sports przygotowali także moduł Eliminator, wzbogacający rozgrywkę NHL 20 o pewne elementy gatunku battle royale. Zasady rywalizacji są proste. Gramy przeciwko 81 innym graczom i zwyciężając, przechodzimy do kolejnych etapów rozgrywek, ale po pierwszej porażce zabawę musimy zaczynać od nowa.

Kwestie techniczne

NHL 20 może się pochwalić bardzo atrakcyjną, trójwymiarową oprawą graficzną, która powstała dzięki wykorzystaniu silnika Frostbite, a także autorskiej technologii Real Players Motion. Modele i animacje zarówno zawodników, jak i stadionów oraz lodowisk (w tym czterech zupełnie nowych) prezentują najwyższy, światowy poziom. Deweloperzy przygotowali szereg nowych animacji towarzyszących m.in. zdobywaniu punktów. Poprawki w oprawie obejmują również nowe animacje kart w trybie Hockey Ultimate Team oraz większe możliwości dostosowania wyglądu bohatera w module kariery.

Zmaganiom towarzyszy profesjonalny komentarz sportowy z udziałem Jamesa Cybulskiego oraz Pierre’a McGuire’a, a także sportowców (np. Wayne Gretzky) i celebrytów (np. muzyka o ksywie Chance the Rapper).

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / podzielony ekran / wspólny ekran   Liczba graczy: 1-12  

Nośnik: 30+ GB

Ocena użytkowników: 6,8 / 10 na podstawie 34 głosów czytelników.

NHL 20 cena w dniu premiery: 239,90 PLN

Klasyfikacja PEGI NHL 20

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
PS4
XONE