Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePC
Okładka NHL Hockey 96 (PC)
OkładkaNHL Hockey 96 (PC)

NHL Hockey 96 PC

Kolejny przedstawiciel hokejowej serii gier EA Sports, która została zapoczątkowana już w 1993 roku.

Sportowe | hokej

Kolekcja gier
Obserwuj grę

NHL Hockey 96 Premiera PC

9lipca1996

producent: EA Sports wydawca: Electronic Arts Inc.

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do NHL Hockey 96

Actua Ice Hockey

NHL 99

Actua Ice Hockey 2

Kolejny przedstawiciel hokejowej serii gier EA Sports, która została zapoczątkowana już w 1993 roku, produktami na konsolę SEGA Genesis. W porównaniu do pierwowzoru, a także późniejszych odpowiedników na PC, ta edycja NHL Hockey charakteryzuje się zupełnie nowatorskim podejściem do tematu symulacji jednej z najbardziej widowiskowych dyscyplin sportów zimowych.

Największego postępu dokonano w sferze audiowizualnej. Jest to pierwszy produkt Electronic Arts, który korzysta ze słynnego silnika graficznego Virtual Stadium i tym samym pozwala obserwować akcję z kilku kamer, rozmieszczonych w różnych miejscach wokół trójwymiarowego boiska. Podobnie jak w bliźniaczej produkcji FIFA Soccer z tegoż samego roku, także i w NHL Hockey postacie zawodników są zbudowane ze sprite'ów i w wysokiej rozdzielczości prezentują się wyjątkowo brzydko. Nie jest to jednak aż tak wielki mankament wobec potężnej dawki zadowolenia, jaką daje właściwy udział w hokejowych rozgrywkach. Akcja jest szybka, dynamiczna i co najważniejsze - bardzo realistyczna. Sytuacje kryzysowe pod bramką przeciwnika mogą zakończyć się nawet bójkami. Co prawda, Mortal Kombat to to nie jest, ale możliwość potraktowania przeciwnika pięścią jest już samo w sobie dużą atrakcją. Gra posiada rewelacyjny podkład dźwiękowy, w którym oprócz standardowych odgłosów, muzyki i okrzyków publiczności, znalazł się także fachowy spiker, komentujący wszystkie podejmowane przez Ciebie działania na lodowej tafli.

Produkt EA Sports umożliwia rozegranie pojedynczego meczu dowolną drużyną ligi NHL, lub od razu pełnego sezonu. Można także spróbować połączyć się przez modem i stanąć w szranki z żywym przeciwnikiem. Ostatnią rzeczą wartą uwagi są rozbudowane informacje o samej lidze. Można dokładnie prześledzić wyniki z sezonu 94/95, obejrzeć zdjęcia większości grających tam na co dzień zawodników i uzyskać inne, cenne wiadomości.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 6,9 / 10 na podstawie 34 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe NHL Hockey 96: Odpowiednia dla każdego wieku.

NHL Hockey 96 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • PC AT 486DX2 66MHz
  • 8MB RAM
  • VGA