Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePCPS2XBOXGCN
Okładka NHL 2004 (PC)

NHL 2004

Kolejna wersja rozwojowa słynnej hokejowej serii zapoczątkowuj przez korporację Electronic Arts Inc. w roku 1994. Tradycyjnie już autorzy dołożyli wszelkich starań, by gra jak najwierniej odpowiadała rzeczywistości.

Sportowe | hokej

Okładka NHL 2004 (PC)

data premiery gry:

22wrz2003

GCN PS2 XBOX

23wrz2003

PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Seria NHL od Electronic Arts to od lat najlepszy reprezentant tej dyscypliny sportu na konsolach. Z najnowszym wydaniem otrzymujemy oczywiście pełną licencje najlepszej hokejowej ligi świata, a więc prawdziwe nazwiska, wszystkie drużyny, hale sportowe, w których odbywają się mecze, skończywszy na napisach, reklamach na bandach itp. – nic nie odbiega tu od rzeczywistości.

Najlepsza rzeczą i co ważne – nową, jest tryb Dynasty Mode, w którym poprowadzimy ulubiona drużynę NHL (lub tez nowo stworzona przez nas) przez wiele sezonów. Tu nie tylko będziemy grać, ale także zarządzać klubem: rozbudowywać biuro, zatrudniać odpowiedni personel itp. To, jak będziesz prowadził część menedżerska, wpłynie na grę i postawę w lidze Twojego zespołu. Co do samej gry na lodowisku – naprawdę nie ma, na co narzekać; rozgrywka jest szybka, dynamiczna (czyli tak jak być powinno), akcje szybko przenoszą się z pod jednej bramki pod druga. Nie jest to jednak gra czysto zręcznościowa – NHL 2004 posiada sporo cech dobrej symulacji hokeja. Grafika stoi na bardzo dobrym poziomie – w edycji 2004 programiści z EA przyłożyli się do poprawy wyglądu zawodników, co głownie rzuca się w oczy na zbliżeniach; hokeiści mogą się pochwalić naprawdę dużą ilością poligonów przypadających na każdego z nich. Animacja – tu tez odnotowujemy widoczny postęp – przepychanki pod bandami, czy animacje jak żywe wyjęte z realnego lodowiska – to cieszy. Dźwiękowo oczywiście jest fantastycznie, ale tu EA nie zawodzi w serii od lat.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 2 CD

Ocena czytelników: 8,4 / 10 na podstawie 569 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 139 PLN

Klasyfikacja PEGI NHL 2004

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe NHL 2004

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 900 MHz
  • 256 MB RAM
  • 32 MB akcelerator 3D GeForce 2 lub wyższy
Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • multitap
NHL 2004 - recenzja gry
NHL 2004 - recenzja gry

Recenzja 21 stycznia 2004, 12:24

Wszelakich usprawnień dokonujemy w miejscu zwanym potocznie „upgrades”. Tak jak wspomniałem wcześniej, naszym oczom ukazuje się jedenaście „struktur”, które aż proszą się o modernizację. Zakładka „Staff” dotyczy klubowych skautów (wyszukiwanie talentów), lekarzy (szybszy powrót do zdrowia w razie kontuzji), szkoleniowców (zwiększają potencjał zawodników), speców od marketingu (więcej widzów) oraz agentów transferowych (dobre zakupy za mniejszą cenę). Druga podgrupa odpowiedzialna jest bezpośrednio za wzrost parametrów naszych podopiecznych. Przykładowo, rozbudowując klubową siłownię sprawiasz, iż hokeistom od razu podnoszą się atrybuty „siłowe”. Natomiast jeśli np. zainwestujemy w „practice rink”, to zawodnikom będzie lepiej grało się na własnym lodowisku. No dobrze, wszystko jasne, ale skąd brać na to kasę? Ano właśnie, tutaj jest haczyk - modernizacji nie dokonujemy poprzez wydawanie pieniążków, tylko specjalnych punktów. Te z kolei zarabiamy wygrywając kolejne mecze, kupując nowych wartościowych zawodników, etc. Reasumując – gdy np. maksymalnie rozwiniemy wymienione już siłownie, to każdy zawodnik, który znajdzie się w naszej kadrze, automatycznie notuje wzrost parametru „strenght” o 10 punktów (1 poziom x 1 „punkt), etc. Czyli, jeśli Kowalski z siłą 51 zasili nasz klub, to atrybut ten wzrośnie momentalnie do 61. W sumie rozwiązanie dość oryginalne, ale zarazem kontrowersyjne. Po prostu dobry, rozwinięty klub oddala się coraz bardziej od reszty kwasowej. Ci maluczcy natomiast pogrążają się w biedzie i nędzy. Chyba, że trafi im się odpowiedni menedżer, a wtedy to już inna bajka.

PC
GCN
PS2
XBOX