Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePCPS2GCNXBOX
Okładka NHL 2004 (PS2)
OkładkaNHL 2004 (PS2)

NHL 2004

Kolejna wersja rozwojowa słynnej hokejowej serii zapoczątkowuj przez korporację Electronic Arts Inc. w roku 1994. Tradycyjnie już autorzy dołożyli wszelkich starań, by gra jak najwierniej odpowiadała rzeczywistości.

Sportowe | hokej

Kolekcja gier
Obserwuj grę

NHL 2004 Premiera

22wrz2003

GCN PS2 XBOX

23wrz2003

PC

Seria NHL od Electronic Arts to od lat najlepszy reprezentant tej dyscypliny sportu na konsolach. Z najnowszym wydaniem otrzymujemy oczywiście pełną licencje najlepszej hokejowej ligi świata, a więc prawdziwe nazwiska, wszystkie drużyny, hale sportowe, w których odbywają się mecze, skończywszy na napisach, reklamach na bandach itp. – nic nie odbiega tu od rzeczywistości.

Najlepsza rzeczą i co ważne – nową, jest tryb Dynasty Mode, w którym poprowadzimy ulubiona drużynę NHL (lub tez nowo stworzona przez nas) przez wiele sezonów. Tu nie tylko będziemy grać, ale także zarządzać klubem: rozbudowywać biuro, zatrudniać odpowiedni personel itp. To, jak będziesz prowadził część menedżerska, wpłynie na grę i postawę w lidze Twojego zespołu. Co do samej gry na lodowisku – naprawdę nie ma, na co narzekać; rozgrywka jest szybka, dynamiczna (czyli tak jak być powinno), akcje szybko przenoszą się z pod jednej bramki pod druga. Nie jest to jednak gra czysto zręcznościowa – NHL 2004 posiada sporo cech dobrej symulacji hokeja. Grafika stoi na bardzo dobrym poziomie – w edycji 2004 programiści z EA przyłożyli się do poprawy wyglądu zawodników, co głownie rzuca się w oczy na zbliżeniach; hokeiści mogą się pochwalić naprawdę dużą ilością poligonów przypadających na każdego z nich. Animacja – tu tez odnotowujemy widoczny postęp – przepychanki pod bandami, czy animacje jak żywe wyjęte z realnego lodowiska – to cieszy. Dźwiękowo oczywiście jest fantastycznie, ale tu EA nie zawodzi w serii od lat.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-8  

Ocena użytkowników: 6,3 / 10 na podstawie 570 głosów czytelników.

NHL 2004 cena w dniu premiery: 199 PLN

Klasyfikacja PEGI NHL 2004

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

NHL 2004 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 900 MHz
  • 256 MB RAM
  • 32 MB akcelerator 3D GeForce 2 lub wyższy
Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • multitap
PC
GCN
PS2
XBOX