Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePCPS2GCNXBOX
Okładka NHL 06 (PC)
OkładkaNHL 06 (PC)

NHL 06

NHL 06 to przygotowana przez studio deweloperskie EA Canada gra sportowa, w której gracze mają okazję wziąć udział w meczach amerykańskiej ligi hokeja na lodzie rozgrywanych w sezonie 2004/2005.

Sportowe | hokej

Kolekcja gier
Obserwuj grę

NHL 06 Premiera

6wrz2005

PC PS2 XBOX GCN

Gry podobne do NHL 06

NHL 2003

NHL 2005

Arena: Cyber Evolution

NHL 06 to kolejna część jednej z najpopularniejszych serii gier sportowych sygnowanych logo EA, a już na pewno najpopularniejszej serii traktującej o hokeju na lodzie. Jest to również swego rodzaju pocieszenie dla wszystkich fanów najlepszej ligi hokejowej świata, gdyż jak wiadomo, jej rozgrywki z sezonu 2004/2005 zostały przerwane z powodu braku porozumienia między graczami a przedstawicielami NHL, zaś kolejny sezon, który prezentuje właśnie NHL 2006, również stoi pod znakiem zapytania.

W najnowszej odsłonie serii NHL otrzymujemy spory wachlarz nowych zagrań i ruchów, tzw. Skill Stick, dzięki któremu znacznie lepiej operujemy kijem, a co za tym idzie oddajemy bardziej precyzyjne strzały (np. między nogami bramkarza) oraz nową fizykę R.P.M. (Realistic Puck Momentum) - groźne i potężne strzały mogą kontuzjować obrońców czy też dość ostro potraktować bramkarza lub siatkę bramki. Poruszanie się po lodowisku jest bardziej intuicyjne i realistyczne, gracze m.in. zostawiają wyraźne ślady na lodzie przy hamowaniu. Ulepszenia znajdujemy także w oprawie graficznej gry. Twórcy umieścili tutaj również kilka „smaczków”, jak na przykład szramy i blizny na twarzy naszego zawodnika, które mogą powodować spadek morale u przeciwników.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Nośnik: 2 CD

Ocena użytkowników: 8,4 / 10 na podstawie 532 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI NHL 06

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

NHL 06 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 1 GHz
  • 256 MB RAM
  • karta graficzna 32 MB (GeForce 2 lub lepsza)
  • 1.7 GB HDD
  • Windows 2000/XP
PC
PS2
XBOX
GCN