Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePC
Okładka Speedball 2 HD (PC)
OkładkaSpeedball 2 HD (PC)

Speedball 2 HD PC

Speedball 2 HD to polski remake gry Speedball 2 z 1990 roku, a także pecetowa konwersja Speedball 2: Evolution, wyprodukowanego dwa lata wcześniej na PSP i urządzenia mobilne.

Sportowe | cyberpunk | science fiction | 2D | indie

Speedball 2 HD Premiera PC

5grudnia2013

producent: Vivid Games wydawca: Mastertronic

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Speedball 2 HD

NHL 06

Chaos League

Blood Bowl

Speedball 2 HD to kolejny remake futurystycznej gry sportowej Speedball 2, wydanej pierwotnie na komputery Atari ST na przełomie lat 80. i 90. XX wieku. Jest to jednocześnie pecetowa konwersja gry Speedball 2: Evolution, stworzonej w 2011 roku na urządzenia przenośne i konsolę PlayStation Portable przez polskie studio Vivid Games. Tak jak w przypadku poprzedniego wydania, edycja HD powstała we współpracy z zespołami Tower Studios i The Bitmap Brothers – drugi spośród wymienionych jest odpowiedzialny za stworzenie klasycznego pierwowzoru.

Gra zabiera nas do odległej przyszłości XXIV stulecia, w którym rywalizujące ze sobą gangi z całej galaktyki wynalazły nowy sposób na rozstrzyganie sporów – rozgrywki w brutalnej dyscyplinie o nazwie speedball, która wkrótce urosła do rangi sportu popularnego w całym wszechświecie. Mowa tu o połączeniu futbolu amerykańskiego, piłki ręcznej i hokeja, gdzie w spotkaniach mierzą się dwie drużyny liczące po dziewięciu zawodników. W najprostszym ujęciu mecz polega na dążeniu do umieszczenia piłki w bramce przeciwnika, choć to tylko jeden ze sposobów na zdobywanie punktów – innym jest na przykład eliminowanie zawodników drużyny przeciwnej w wyniku brutalnych ataków. W zdobyciu przewagi nad konkurencją pomagają również rozmaite power-upy.

Jak nietrudno odgadnąć, zadaniem gracza jest objęcie przywództwa nad jedną z drużyn i poprowadzenie jej do zdobycia pucharu w międzygalaktycznej lidze mistrzów. Do wyboru jest 28 drużyn pochodzących z 4 różnych planet. Możemy sami decydować o składzie zespołu, dobierając go z 336 różnych zawodników, którzy są dostępni do zdobycia drogą transferów i których można rozwijać, zarządzając ich treningami. Nic nie stoi też na przeszkodzie, by wpływać na taktykę całej drużyny, wybierając dla niej jedną z kilku dostępnych formacji.

Podobnie jak pierwowzór, a także poprzednia gra studia Vivid Games, Speedball 2 HD otrzymał stosunkowo prostą, dwuwymiarową oprawę graficzną. Doczekała się ona jednak kilku poprawek względem wersji Evolution, dotyczących przede wszystkim wyświetlania na ekranach o znacznie wyższej rozdzielczości.

Jak przystało na grę sportową, oprócz rozmaitych trybów dla pojedynczego gracza omawiana produkcja oferuje również sporo wariantów zabawy z żywymi przeciwnikami. Multiplayerowe mecze można toczyć zarówno przez Internet, w sieci lokalnej, jak i na jednym komputerze, o ile podłączono do niego dodatkowy kontroler (np. pada).

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna / wspólny ekran  

Oczekiwania czytelników: 9.2 / 10 na podstawie 6 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Speedball 2 HD: 12+

Speedball 2 HD Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 lub lepsza)
  • 300 MB HDD
  • Windows XP(SP3)/Vista (SP2)/7/8