Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePCXBOXPS2
Okładka NHL 2002 (PC)

NHL 2002

Nowa adaptacja znanej serii sportowej NHL zawiera wszystkie licencjonowane zespoły ligi NHL w sezonie 2002 oraz zwiększoną ilość trybów gry z możliwością przeglądania pomeczowych skrótów z profesjonalnym kometarzem.

Sportowe | hokej

Okładka NHL 2002 (PC)

producent: EA Sports

wydawca PL: Cenega S.A.

data premiery gry:

19wrz2001

PC

24wrz2001

PS2

10gru2001

XBOX
Kolekcja gier
Obserwuj grę

W odsłonie oznaczonej numerem 2002 wprowadzono nowy tryb Play Now oraz rozbudowano dostępne opcje w ramach Kariery stanowiącej kwintesencję zabawy. W jej trakcie zarządzamy wybranym zespołem przez wiele sezonów decydując o przedmeczowej taktyce, podpisując kontrakty z nowymi zawodnikami itp. Twórcy ponownie oddali w ręce graczy trzydzieści drużyn ligi NHL oraz dwadzieścia reprezentacji narodowych. Możemy również stworzyć od podstaw własny wymarzony zespół.

W najnowszym wydaniu dodano takie funkcje jak Breakaway Camera czy EA GameStory. Pierwsza z nich powoduje, że w przypadku sytuacji sam na sam z bramkarzem drużyny przeciwnej akcja ulega spowolnieniu i musimy sprostać rosnącej presji. Z kolei system EA GameStory śledzi wydarzenia podczas meczu, przygotowując kompletne filmowe sprawozdanie z meczu, łącznie z komentarzem.

Poprawie uległa sztuczna inteligencja zawodników, dzięki czemu lepiej grają zarówno obrońcy jak i atakujący, a cała rozgrywka zyskała na realizmie. Wzrastające emocje na boisku powodują zmianę zachowania hokeistów wyrażających swój gniew lub sprzeciw. Edytor umożliwia tworzenie własnych zawodników, linii ataku, jak i obrony.

Oprócz zmian dotyczących przebiegu meczów hokejowych przygotowano również nie lada gratkę dla kolekcjonerów w postaci wzorowanego na serii Madden NFL systemu NHL Cards. Wykonując efektowne zagrania, zdobywając bramkę w pierwszych sekundach spotkania itp. zdobywamy specjalne punkty, za które kupujemy zestawy losowych kart. Oprócz zdjęć licencjonowanych zawodników udostępniają one nierzadko bonusy, cheaty oraz inne ukryte opcje.

Komentarz na żywo prowadzony jest przez znanego z lodowisk Jima Hughsona oraz specjalizującego się w tej dyscyplinie sportu Dona Taylora.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,4 / 10 na podstawie 279 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 129 PLN

Klasyfikacja PEGI NHL 2002

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe NHL 2002

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium II 300MHz
  • 64MB RAM
  • akcelerator 3D
NHL 2002 - recenzja gry
NHL 2002 - recenzja gry

Recenzja 30 października 2001, 09:45

Pojawia się prezenter i czyta składy drużyn. Wrzawa narasta. Czasami słychać gwizdy pod adresem „gości”, ale kiedy na lód wyjeżdżają „gospodarze” aplauz osiąga apogeum. Prezenter wymienia numery i imiona graczy „miejscowych”, a cała hala odpowiada mu wykrzykując ile sił w płucach ich nazwiska.

PC
PS2
XBOX