Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePS2XBOXPC
Okładka NHL 2002 (PS2)
OkładkaNHL 2002 (PS2)

NHL 2002

Nowa adaptacja znanej serii sportowej NHL zawiera wszystkie licencjonowane zespoły ligi NHL w sezonie 2002 oraz zwiększoną ilość trybów gry z możliwością przeglądania pomeczowych skrótów z profesjonalnym kometarzem.

Sportowe | hokej

Kolekcja gier
Obserwuj grę

NHL 2002 Premiera

19wrz2001

PC

24wrz2001

PS2

10gru2001

XBOX

producent: EA Sports wydawca: Electronic Arts Inc.

Gry podobne do NHL 2002

NHL 06

ESPN NHL 2K5

NHL 2K6

W odsłonie oznaczonej numerem 2002 wprowadzono nowy tryb Play Now oraz rozbudowano dostępne opcje w ramach Kariery stanowiącej kwintesencję zabawy. W jej trakcie zarządzamy wybranym zespołem przez wiele sezonów decydując o przedmeczowej taktyce, podpisując kontrakty z nowymi zawodnikami itp. Twórcy ponownie oddali w ręce graczy trzydzieści drużyn ligi NHL oraz dwadzieścia reprezentacji narodowych. Możemy również stworzyć od podstaw własny wymarzony zespół.

W najnowszym wydaniu dodano takie funkcje jak Breakaway Camera czy EA GameStory. Pierwsza z nich powoduje, że w przypadku sytuacji sam na sam z bramkarzem drużyny przeciwnej akcja ulega spowolnieniu i musimy sprostać rosnącej presji. Z kolei system EA GameStory śledzi wydarzenia podczas meczu, przygotowując kompletne filmowe sprawozdanie z meczu, łącznie z komentarzem.

Poprawie uległa sztuczna inteligencja zawodników, dzięki czemu lepiej grają zarówno obrońcy jak i atakujący, a cała rozgrywka zyskała na realizmie. Wzrastające emocje na boisku powodują zmianę zachowania hokeistów wyrażających swój gniew lub sprzeciw. Edytor umożliwia tworzenie własnych zawodników, linii ataku, jak i obrony.

Oprócz zmian dotyczących przebiegu meczów hokejowych przygotowano również nie lada gratkę dla kolekcjonerów w postaci wzorowanego na serii Madden NFL systemu NHL Cards. Wykonując efektowne zagrania, zdobywając bramkę w pierwszych sekundach spotkania itp. zdobywamy specjalne punkty, za które kupujemy zestawy losowych kart. Oprócz zdjęć licencjonowanych zawodników udostępniają one nierzadko bonusy, cheaty oraz inne ukryte opcje.

Komentarz na żywo prowadzony jest przez znanego z lodowisk Jima Hughsona oraz specjalizującego się w tej dyscyplinie sportu Dona Taylora.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 3,4 / 10 na podstawie 284 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI NHL 2002

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

NHL 2002 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium II 300MHz
  • 64MB RAM
  • akcelerator 3D
PC
PS2
XBOX