Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePC
Okładka NHL Hockey 95 (PC)
OkładkaNHL Hockey 95 (PC)

NHL Hockey 95 PC

Reprezentant popularnej serii gier sportowych, podejmujących tematykę hokeja na lodzie. Najpoważniejsze usprawnienie edycji 95 dotyczy dodania pełnego sezonu rozgrywek.

Sportowe | hokej

Kolekcja gier
Obserwuj grę

NHL Hockey 95 Premiera PC

13sierpnia1994

producent: EA Sports wydawca: Electronic Arts Inc.

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

NHL Hockey 95 to jedna z pierwszych odsłon zapoczątkowanej w latach dziewięćdziesiątych serii gier sportowych, podejmujących tematykę hokeja na lodzie. W ramach ciekawostki warto dodać, iż opisywaną edycję 95 równolegle wydano między innymi na popularną w tamtym czasie konsolę Sega Genesis. Gra może się ponadto poszczycić oficjalną licencją tytułowej organizacji (National Hockey League), zrzeszającej najlepsze amerykańskie drużyny hokejowe.

Wersja 95 ma do zaoferowania wiele zupełnie nowych elementów, nieznanych posiadaczom poprzedniej odsłony tego cyklu. Jedno z najważniejszych usprawnień dotyczy zawarcia pełnego sezonu, w którym uczestniczy się w serii meczów hokejowych. W zależności od własnych preferencji, wybiera się jedną z gotowych drużyn, bądź też tworzy własną ekipę od podstaw, przy czym z oczywistych względów ciekawiej prezentuje się ta druga opcja. Gracz dysponuje rozbudowanymi narzędziami edycyjnymi, dzięki którym jest w stanie nie tylko ustalić szczegóły wyglądu tworzonych hokeistów, ale i również zmodyfikować wartości opisujące ich współczynniki. Gotowych zawodników lub drużyny można zapisywać, a następnie w dowolny sposób wykorzystywać, przenosząc do wybranych przez siebie rozgrywek.

Kolejna istotna zmiana polega na uwzględnieniu kilkunastu nowych ruchów. Są to między innymi efektowne zagrania, pozwalające zmylić członków przeciwnej drużyny, jak i bardziej skuteczne bloki, umożliwiające prowadzenie lepszej gry w defensywie. NHL Hockey 95 cechuje się w pełni modyfikowalnym poziomem trudności rozgrywki. Mniej doświadczeni gracze mogą między innymi zrezygnować z podporządkowywania się określonym regułom tej gry, natomiast wyjadaczy gatunku zainteresuje poprawione w stosunku do poprzedniej edycji SI przeciwników.

Lista dostępnych trybów zabawy oprócz wspomnianego wyżej pełnego sezonu obejmuje też między innymi pojedyncze mecze i multiplayer, oferujący wsparcie dla maksymalnie czterech graczy. Oprawa wizualna NHL Hockey 95 jest bardzo uproszczona. Zawody toczone są w dwuwymiarowym środowisku, obserwowanym w rzucie izometrycznym. Jedyne istotne zmiany w stosunku do edycji 94 dotyczą dodania nowych animacji dla sterowanych hokeistów.

Tryb gry: single / multiplayer  

Ocena użytkowników: 7,2 / 10 na podstawie 39 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe NHL Hockey 95: Odpowiednia dla każdego wieku.