Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 lutego 2013, 15:32

Sprzedaż serii Madden przekroczyła 99 mln egzemplarzy

Firma Electronic Arts poinformowała, że seria Madden sprzedała się już w ponad 99 milionach egzemplarzy. Ogłoszono również, że tegoroczna odsłona cyklu zadebiutuje w sierpniu.

Sprzedaż serii Madden przekroczyła 99 mln egzemplarzy - ilustracja #1

Madden to jedna z najcenniejszych marek w stajni firmy Electronic Arts. Dowodzą tego najnowsze opublikowane przez wydawcę dane. Okazuje się, że do tej pory gry z cyklu sprzedały się w ponad 99 mln egzemplarzy i wygenerowały przychód w wysokości 3,7 miliarda dolarów.

Co ciekawe, te imponujące liczby wcale nie czynią z serii lidera wśród produkcji EA Sports. Żółtą koszulkę wciąż dzierży bowiem FIFA, która pułap 100 mln sprzedanych egzemplarzy przekroczyła trzy lata temu.

Cykl Madden obchodzić w tym roku będzie swoje 25 urodziny. Dla uczenia tej rocznicy tegoroczna odsłona cyklu nie zostanie zatytułowana Madden NLF 14. Zamiast tego gra trafi na półki sklepów jako Madden 25. Nie wiemy na razie za wiele na temat tej produkcji, poza tym, że ponownie ma zaoferować wyraźny skok pod względem realizmu mechanizmów rozgrywki. Potwierdzono obecnie wersje na konsole Xbox 360 i PlayStation 3, ale gra bez wątpienia zawita również na inne platformy. Premiera zapowiadana jest na 27 sierpnia tego roku.