Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 2 lutego 2013, 17:07

autor: eLCeBe

Sprzedaż Xboksa 360 sięgnęła 75,9 milionów sztuk. Datę premiery nowej konsoli Microsoftu poznamy wiosną?

Najnowsze wyniki sprzedaży opublikowane przez Microsoft wskazują na nowy rekord sprzedaży konsoli Xbox 360 na całym świecie. Poznaliśmy także aktualną liczbę aktywnych kont serwisu Xbox Live. Pojawiły się również nowe plotki o dacie premiery Xboksa 720.

Padł kolejny rekord sprzedaży Xboksa 360. - Sprzedaż Xboksa 360 sięgnęła 75,9 milionów sztuk. Premiera nowej konsoli Microsoftu wiosną? - wiadomość - 2013-02-02
Padł kolejny rekord sprzedaży Xboksa 360.

Microsoft zaprezentował najnowsze wyniki sprzedaży swych produktów. Według nich sprzedaż konsoli Xbox 360 na całym świecie sięgnęła 75,9 milionów sztuk, przy ponad 40 milionach aktywnych kont Xbox Live. Jest to wzrost w porównaniu do 70 milionów egzemplarzy sprzedanych do października 2012. Liczba użytkowników serwisu internetowego dedykowanego posiadaczom tej konsoli utrzymuje się na mniej więcej stałym poziomie.

Dla porównania – sprzedaż największego konkurenta Xboksa 360, konsoli PlayStation 3 od Sony, osiągnęła liczbę 77 milionów sztuk do listopada 2012.

W tym roku mamy doczekać się premier konsol nowej generacji. Sony ma wypuścić na rynek PlayStation 4, a Microsoft Xboksa 720. Nie znamy jeszcze żadnych konkretnych, potwierdzonych przez producentów dat wydania tego sprzętu na rynek ani też szczegółów dotyczących specyfikacji technicznej. Pewne informacje pojawiły się jednak na międzynarodowych targach CES, o czym szerzej pisaliśmy w naszym serwisie. Ostatnio dowiedzieliśmy się także o możliwości rychłej oficjalnej zapowiedzi PlayStation 4 – już 21 lutego.

W związku z tym pojawiły się plotki o odpowiedzi w postaci oficjalnej prezentacji Xboksa 720. Serwis Polygon powołując się na źródła zbliżone do Microsoftu wskazał na możliwość ujawnienia szczegółów dotyczących nowej konsoli już tej wiosny, w kilka miesięcy po podobnym działaniu ze strony firmy Sony.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.