Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 lutego 2013, 18:42

autor: Adrian Werner

Zapowiedziano dodatek Victoria II: Heart of Darkness

Firma Paradox zapowiedziała drugi duży dodatek do gry Victoria II zatytułowany Heart of Darkness. Skoncentruje on się na kolonizacji Afryki i zadebiutuje w najbliższych miesiącach.

Zapowiedziano dodatek Victoria II: Heart of Darkness  - ilustracja #1

Na imprezie Paradox Connect ujawniono kilka nowych gier oraz dodatek do Crusader Kings II. Wydawca nie zapomniał jednak o swoich starszych produkcjach i zapowiedział również kolejne rozszerzenie do strategii Victoria II zatytułowane Heart of Darkness.

  1. Victoria II: Heart of Darkness – strona oficjalna

Victoria II: Heart of Darkness to drugi duży dodatek to tej gry. Zgodnie z nazwą koncentruje się on na rywalizacji XIX-wiecznych mocarstw o przejęcie kontroli nad Afryką. Rozszerzenie wprowadzi zupełnie nowy system kolonizacyjny. Do powiększania strefy wpływów wykorzystamy floty statków. Nasi rywale zrobią dokładnie to samo i nieraz lokalny konflikt przerodzi się w międzynarodowy kryzys, który może ostatecznie doprowadzić nawet do wojny. Aby tego uniknąć konieczne będą niemałe wysiłki dyplomatyczne.

Zapowiedziano dodatek Victoria II: Heart of Darkness  - ilustracja #2

Spore zmiany znajdą również w mechanizmach bitew morskich. Zaoferują one znacznie większą szczegółowość starć, a nowy system zajmie się obliczaniem manewrów i zasięgów uzbrojenia. Ponadto wprowadzone zostaną dodatkowe typu statków.

Ciekawie zapowiada się również system gazet. Za ich pośrednictwem otrzymamy doniesienia o lokalnych i międzynarodowych wydarzeniach oraz zmianach zachodzących w sytuacji świata. Ułatwi to połapanie się w sytuacji w kampanii, jak również zwiększy wrażenie bycia częścią tamtych czasów. W sumie w Victoria II: Heart of Darkness znajdziemy ponad sześćdziesiąt gazet, zarówno tych, które naprawdę wydawano w XIX wieku, jak również wytworów wyobraźni deweloperów ze studia Paradox. Co ciekawe, poza informacjami o ważnych wydarzeniach znajdziemy w nich również kolumny plotkarskie.

Autorzy nie podali konkretnej daty premiery Victoria II: Heart of Darkness. Ograniczyli się jedynie do stwierdzenia, że dodatek ukaże się w najbliższych miesiącach. Rozszerzenie do działania będzie wymagało posiadania podstawowej wersji gry.

Zapowiedziano dodatek Victoria II: Heart of Darkness  - ilustracja #3
Zapowiedziano dodatek Victoria II: Heart of Darkness  - ilustracja #4
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.