Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Victoria II: Heart of Darkness (PC)

Victoria II: Heart of Darkness PC

Heart of Darkness to opracowany przez Paradox Interactive dodatek do gry Victoria II. Rozszerzenie w realistyczny sposób rekonstruuje wyścig XIX-wiecznych potęg o zdobycie dominującej pozycji w Afryce.

To jest dodatek do gry Victoria II.

Strategiczne | ekonomiczne | RTS | strategiczne wojenne | XIX wiek

PC Windows
Okładka Victoria II: Heart of Darkness (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

16kwietnia2013

Victoria II: Heart of Darkness to drugi duży dodatek do udanej strategii historycznej z 2010 roku. Całość wyprodukował wewnętrzny zespół deweloperski firmy Paradox Interactive, czyli ci sami ludzie, którz opracowali podstawową wersję gry.

Zgodnie z tytułem rozszerzenie koncentruje się na rywalizacji XIX-wiecznych mocarstw o przejęcie kontroli nad Afryką. Aby realistycznie odtworzyć ten wyścig dodatek wprowadza zupełnie nowy system kolonizacyjny. Do powiększania strefy wpływów wykorzystujemy głównie floty statków. Nasi rywale robią dokładnie to samo i nieraz lokalny konflikt przerodzi się w międzynarodowy kryzys, który może ostatecznie doprowadzić nawet do wojny. Aby tego uniknąć konieczne będą wtedy niemałe wysiłki dyplomatyczne. Spore zmiany zaszły również w mechanizmach bitew morskich. Oferują one znacznie większą szczegółowość starć, z czym współgra nowy system odpowiedzialny za obliczanie manewrów i zasięgów uzbrojenia. Ponadto wprowadzone zostały dodatkowe typu statków.

Duża atrakcją jest również system gazet. Za ich pośrednictwem otrzymujemy doniesienia o lokalnych i międzynarodowych wydarzeniach oraz zmianach zachodzących w sytuacji świata. Ułatwia to połapanie się w sytuacji w kampanii, jak również zwiększy wrażenie bycia częścią tamtych czasów. W sumie w Victoria II: Heart of Darkness znajdziemy ponad sześćdziesiąt gazet, zarówno tych, które naprawdę wydawano w XIX wieku, jak również wytworów wyobraźni deweloperów ze studia Paradox. Co ciekawe, poza informacjami o ważnych wydarzeniach znajdziemy w nich również kolumny plotkarskie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-8  

Ocena czytelników: 8,5 / 10 na podstawie 76 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.6 / 10 na podstawie 9 głosów czytelników.

Gry podobne do Victoria II: Heart of Darkness

Klasyfikacja PEGI Victoria II: Heart of Darkness

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Victoria II: Heart of Darkness

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2.4 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 lub lepsza)
  • 2 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
Zapowiedziano dodatek Victoria II: Heart of Darkness
Zapowiedziano dodatek Victoria II: Heart of Darkness

wiadomość2 lutego 2013

Firma Paradox zapowiedziała drugi duży dodatek do gry Victoria II zatytułowany Heart of Darkness. Skoncentruje on się na kolonizacji Afryki i zadebiutuje w najbliższych miesiącach.