Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 maja 2009, 10:30

autor: Jiker

EVE Online z 300 tysiącami graczy

Islandzka firma CCP udostępniła nam najnowsze dane statystyczne obrazujące aktualną popularność gry MMO o tytule EVE Online. Okazuje się, że w tę niezwykle rozbudowaną produkcję gra już 300 tysięcy osób na całym świecie.

Islandzka firma CCP udostępniła nam najnowsze dane statystyczne obrazujące aktualną popularność gry MMO o tytule EVE Online. Okazuje się, że w tę niezwykle rozbudowaną produkcję gra już 300 tysięcy osób na całym świecie. Wynik robi wrażenie szczególnie z jednego powodu – firma w procesie zliczania graczy nie wzięła bowiem pod uwagę tych miłośników futurystycznych gier sieciowych, którzy korzystają ciągle z darmowego triala, dostępnego z poziomu oficjalnego serwisu gry i platformy Steam.

EVE Online z 300 tysiącami graczy - ilustracja #1

Istotny jest fakt, że od początku tego roku CCP odnotowało znaczny, bo 22-procentowy wzrost liczby graczy. Oznacza to, że działania marketingowe firmy, a przede wszystkim udostępnienie nowego, dziesiątego już rozszerzenia do produkcji – noszącego tytuł Apocrypha – przyniosły spodziewane efekty. Gracze napływają do wirtualnego wszechświata EVE gromadnie i niezwykle często pozostają w nim na dłuższy czas. I nie dziwota – rozgrywka jest emocjonująca i bardzo rozbudowana, co cieszy przede wszystkim tych posiadaczy pecetów, którzy twierdzą, że na rynek trafia coraz mniejsza liczba pozycji wymagających od nich większego wysiłku.

Dodatkowo firma poinformowała o ustanowieniu nowego rekordu w liczbie graczy, przebywających jednocześnie na jednym olbrzymim serwerze EVE Online. Aktualnie najlepszy wynik kształtuje się na poziomie 53,850 graczy. Nie musimy dodawać, że jest to jednocześnie rekord światowy – żadna inna produkcja MMO nie może się równać z dokonaniami CCP na tym właśnie polu, nawet World of Warcraft (głównie z uwagi na fakt, że gracze rozproszeni są po wielu serwerach). Produkcja, obchodząca właśnie swoje szóste urodziny – wydano ją w 2003 roku – nie mogła sobie wyobrazić lepszych prezentów, niż zaufanie i nieustające zainteresowanie ze strony graczy.

W EVE Online do dyspozycji gracza oddanych zostało wiele różnego rodzaju funkcji i możliwości. Na samym początku rozgrywki możemy więc zdecydować, czy wcielimy się w pirata, handlowca, górnika, producenta, czy też zostaniemy członkiem jeszcze innej profesji. Doświadczenie w każdej z nich nie jest zbierane tak jak w innych grach MMORPG. Kolejne poziomy doświadczenia przychodzą po treningu, a o zaawansowaniu naszej postaci decyduje po prostu upływający czas. W międzyczasie zwiedzamy ogromny świat gry, składający się z 7,500 układów słonecznych i kilkudziesięciu tysięcy planet.

Produkcja cieszy się oczywiście bardzo dużym wsparciem ze strony twórców, które jest jednym z czynników decydujących o jej bardzo dużej popularności. Od premiery w 2003 roku ukazało się aż dziesięć dodatków. Ostatni – Apocrypha – miał premierę na początku marca. Co ważne, wszystkie rozszerzenia są darmowe i dostępne do pobrania ze strony producenta. Aby ściągnąć je na dysk, wystarczy posiadać opłacony abonament.