Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiX360PS3PC
Okładka Scarygirl (X360)

Scarygirl

Koncentrująca się na walce platformówka oparta na serii komiksów i linii zabawek. Jako tytułowa straszna dziewczynka przemierzamy rozległe poziomy, omijamy przeszkody i walczymy z nieprzyjaciółmi. Grę można przejść samotnie lub w kooperacji z przyjacielem.

Akcji | platformówki

Okładka Scarygirl (X360)

data premiery gry:

18sty2012

X360

20sty2012

PS3

9kwi2012

PC

Scarygirl to utrzymana w atmosferze humorystycznego gotyku platformówka, stworzona przez studio TikGames i wydana przez firmę Square-Enix. Gra jest jednym z elementów zakrojonego na szeroką skalę multimedialnego projektu autorstwa australijskiego artysty Nathana Jureviciusa. Poza interaktywni produkcjami w jego skład wchodzą również m.in. zabawki i komiksy.

Gracze wcielają się w tytułową Scarygirl, czyli małą dziewczynkę, która zamiast ręki ma mackę zakończoną hakiem. Nasza bohaterka pewnego dnia została wyrzucona przez morze na brzeg tajemniczej wyspy. Miejsce to szybko stało się jej domem. Zyskała nawet przyjaciela w postaci gadającej ośmiornicy imieniem Blister. Fabuła gry przedstawia zupełnie nową historią, która opowiada o wyprawie mającej na celu odkrycie tego, co stało się ze śmiertelnie niebezpiecznym, ale niezbędnym dla ekosystemu wyspy Drzewem Wiedzy. W przygodzie poza Blisterem towarzyszy dziewczynce królik Bunniguu, będący mistrzem kung-fu.

Scarygirl to typowy przedstawiciel gatunku platformówek. Gra korzysta z grafiki trójwymiarowej, ale poruszamy się jedynie w dwóch wymiarach. Zabawa polega na przemierzaniu rozległych poziomów, omijaniu przeszkód, celnym skakaniu i potyczkach z nieprzyjaciółmi. Dzięki posiadaniu macki zakończonej hakiem tytułowa bohaterka może miotać zarówno przedmiotami, jak i wrogami. System walki jest bardzo rozbudowany i w trakcie przygody możemy uczyć się od wędrujących trenerów nowych ciosów i ataków specjalnych. Rozgrywkę uatrakcyjniają pojawiające się co pewien czas pomysłowe zagadki. Kampanię można przejść samotnie lub w kooperacji z przyjacielem. W tym drugim przypadku jeden z graczy kontroluje samą Scarygirl, podczas gdy drugi wciela się w królika Bunniguu.

Gra utrzymana jest w tej samej konwencji wizualnej co komiksy. Otrzymujemy zatem grafikę pełną potworów i mrocznych lokacji, ale wszystko to zostało ukazane z dużym przymrużeniem oka przywodzącym na myśl filmy Tima Burtona.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-2  

Gry podobne do Scarygirl

Klasyfikacja PEGI Scarygirl

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Scarygirl

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Sony PlayStation 3

Sony PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2 GHz
  • 1 GB RAM (2 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 GT lub lepsza)
  • 2 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
X360
PS3
PC