Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 marca 2004, 09:47

Novadrome - mordercze wyścigi samochodowe twórców Carmageddon

Studio Stainless Games, fanom gier komputerowych znane dotychczas z wyprodukowania dwóch odsłon legendarnego Carmageddon, zapowiedziało nowy program zrealizowany w podobnym klimacie, zatytułowany Novadrome. Ukaże się on najprawdopodobniej w tym roku, równocześnie na PC, Xbox i PlayStation 2.

Studio Stainless Games, fanom gier komputerowych znane dotychczas z wyprodukowania dwóch odsłon legendarnego Carmageddon , zapowiedziało nowy program zrealizowany w podobnym klimacie, zatytułowany Novadrome . Ukaże się on najprawdopodobniej w tym roku, równocześnie na PC, Xbox i PlayStation 2.

Akcja gry przenosi nas na planetę Nova, gdzie tamtejsi Lordowie ku uciesze ludu, organizują spektakularne wyścigi samochodowe, w których zawodnicy po trupach zmierzają do mety. Jako, że nikt z mieszkańców nie chciał oglądać własnych pobratymców zsyłanych na rzeź, organizatorzy musieli znaleźć inny sposób na pozyskanie kierowców. W tym celu udali się na Ziemię, porwali grupę ludzi i postawili im propozycję. Jeśli zawodnicy nie okażą litości oponentom w trakcie wyścigów i będą walczyć jak dzikie zwierzęta o zajęcie najlepszej lokaty, zostaną dostarczeni na ojczystą planetę w jednym kawałku. Jak nietrudno się domyślić, to właśnie graczowi przypadnie w udziale jedno z miejsc na arenie i zarazem niepowtarzalna okazja na udowodnienie swojej wartości.

Samochody występujące w Novadrome przypominają czterokołowe pojazdy pustynne, które mogliśmy podziwiać w filmie Mad Max 2. Ich nadwozia wyposażone są obowiązkowo w klatkę chroniącą kierowcę, na których z kolei zamontowano śmiercionośny arsenał służący tylko i wyłącznie do eksterminacji przeciwników. Trasy po których przyjdzie nam się ścigać pełne są rozmaitych ramp, skoczni i innych niebezpiecznych elementów, zagrażających spójności bolidu.

Novadrome w trybie single player podzielony jest na cztery fazy. Każda z nich zawiera pięć olbrzymich poziomów, w których z kolei będziemy mogli się zmagać w pięciu konkurencjach. W sumie daje to zawrotną ilość około dziewięćdziesięciu wyścigów, w których gracz będzie piął się po szczeblach kariery. Oczywiście, w trakcie rozgrywki pojawiać się będą nowe bolidy, jako nagroda za eksterminację trudniejszych przeciwników. Gra oferować będzie również tryb multiplayer, w którym pościgać będzie się mogło do ośmiu graczy.

 

Novadrome - mordercze wyścigi samochodowe twórców Carmageddon - ilustracja #1
Novadrome - mordercze wyścigi samochodowe twórców Carmageddon - ilustracja #2
Novadrome - mordercze wyścigi samochodowe twórców Carmageddon - ilustracja #3

 

Linki do stron powiązanych z tematem: