Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 5 marca 2004

Stwórz własną planszę do Sync-War i wygraj gamepada
Stwórz własną planszę do Sync-War i wygraj gamepada

Redakcja GRYOnline.pl, 5 marca 2004, 18:04

Firma HDF Software (Teams), której gry internetowe znajdziecie na łamach naszego serwisu w dziale Internet Games zorganizowała konkurs na najlepszą mapę do Sync-War, prostej gry multiplayer, w którą możecie zagrać korzystając jedynie z przeglądarki internetowej.

Nowości Cenegi niedostępne w EMPiKach

Fajek, 5 marca 2004, 17:03

Mamy niezbyt dobrą informację dla graczy w Polsce – otóż w sieci salonów EMPiK nie znajdziecie kilku najnowszych gier wydanych w naszym kraju przez firmę Cenega.

Nagrody AIAS przyznane

Elrond, 5 marca 2004, 16:04

Academy of Interactive Arts and Sciences, w skrócie AIAS, ogłosiła zwycięzców siódmej już edycji nagród za osiągnięcia w dziedzinie rozrywki elektronicznej. W dalszej części tej informacji znajdziecie spis ważniejszych kategorii i ich zwycięzców, teraz wspomnę tylko, że niekwestionowanym liderem została firma Electronic Arts z 11 nagrodami a tuż za nią uplasował się Ubisoft zgarniając 9 wyróżnień. Prince of Persia: The Sands of Time tryumfowała w 8 kategoriach a znakomita Call of Duty zajęła 3 razy czołowe miejsce, w tym jako najlepsza gra roku.

Wyniki finansowe Take Two Interactive oraz kilka informacji o nadchodzących tytułach

Phoenix, 5 marca 2004, 12:50

Włodarze firmy Take Two Interactive poinformowali na zwołanej w dniu wczorajszym konferencji prasowej o dochodzie, jaki przyniosła działalność korporacji w pierwszym kwartale rozliczeniowym roku 2004 (zakończony 31 stycznia). Obrót pieniężny wyraża się kwotą 375,5 miliona dolarów i jest mniejsza o 35,5 miliona od wyniku osiągniętego w analogicznym okresie roku poprzedniego. Przychód zaś spadł z 51,5 na 31,8 miliona. Sama zaś konferencja rozpoczęła się od podania wiadomości, iż plan wydawniczy firmy prawie się nie zmienił w porównaniu do danych przedstawionych na wcześniejszym zebraniu.

Eidos Interactive już zapowiada powstanie czwartej części Hitmana

Krystian Smoszna, 5 marca 2004, 10:31

Są już pierwsze rezultaty przejęcia duńskiego studio IO Interactive, przez koncern Eidos Interactive (pisaliśmy o tym wczoraj). Na oficjalnej stronie internetowej tego ostatniego, pojawił się wczoraj wywiad, w którym Chief Executive Officer firmy, Mike McGarvey, ogłosił iż w przyszłym roku fiskalnym pojawi się kolejna, czwarta już gra z serii Hitman.

Todd Hollenshead: wszystkie rzekome daty premiery Doom 3, które podają źródła spoza id Software są... fałszywe

Krystian Smoszna, 5 marca 2004, 09:11

Todd Hollenshead, Chief Executive Officer w firmie id Software oznajmił na łamach serwisu Webdog, że wszystkie rzekome daty wydania Doom 3, jakie przeniknęły ostatnio do sieci (wliczając w to słynne 15 kwietnia, jak i lipcowy termin) są fałszywe i nie należy przykładać do nich większej uwagi.

American McGee dołącza do firmy Enlight
American McGee dołącza do firmy Enlight

Krystian Smoszna, 5 marca 2004, 08:56

Od środy, 3 marca, American McGee ma już nową pracę – taka oto informacja króluje od wczoraj na łamach różnych serwisów informacyjnych. Utalentowany projektant przyjął bowiem stanowisko Creative Director w firmie Trevora Chana, Enlight.

Unreal Tournament 2004 w „złotym” statusie

ComCo, 5 marca 2004, 07:42

Po olbrzymim sukcesie grywalnej wersji demonstracyjnej Unreal Tournament 2004, wielbiciele multiplayerowych zmagań czekają wyłącznie na moment rynkowego debiutu tej pierwszoosobowej strzelanki. Tymczasem, przedstawiciele prasowi korporacji Atari podali właśnie, iż proces developingu gry został ukończony (status „gold”) i płyta-matka trafiła do tłoczni. Pełna wersja programu powinna pojawić się na sklepowych półkach już 15 marca.

Fuzja IGN.com oraz GameSpy.com zakończona

ComCo, 5 marca 2004, 07:29

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, zakończyło się połączenie dwóch internetowych gigantów „growych”, tj. serwisów IGN.com oraz GameSpy.com. Nowo utworzona firma nosi nazwę IGN/GameSpy i nie zamierza doprowadzać do połączenia wspomnianych witryn w jedną całość - prezentują one trochę inny styl i poziom rozbudowania, dlatego najprawdopodobniej pozostaną w Sieci w niezmienionej postaci.

Eidos pragnie stworzyć kolejny tytuł, osadzony w realiach Freedom Fighters

ComCo, 5 marca 2004, 07:21

Na oficjalnej witrynie Eidos Interactive dostępny jest wywiad (video) z jednym z prezesów korporacji - Mike'm McGarvey'em. W swoich wypowiedziach ujawnia on m.in. wyniki finansowe za ostatnich sześć miesięcy działalności firmy, a także potwierdza wykupienie studia developerskiego IO Interactive (patrz wczorajszy news). Ów materiał jest jednak interesujący z innego względu - otóż padają w nim słowa o chęci wydania kolejnej gry osadzonej w realiach Freedom Fighters!