Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 11 marca 2004

Take 2 zapowiada na lato wydanie komputerowej wersji paintballa o nazwie Gotcha!
Take 2 zapowiada na lato wydanie komputerowej wersji paintballa o nazwie Gotcha!

Krystian Smoszna, 11 marca 2004, 17:15

Biorąc pod uwagę ilość gier FPS, w których nieustannie mordujemy hordy nadciągających znienacka przeciwników, inicjatywa niemieckiej firmy Sixteen Tons Entertainment powinna być uważana za niekonwencjonalną. Nasi zachodni sąsiedzi postanowili bowiem stworzyć program, w którym śmiercionośne środki zagłady, zostają zastąpione przez pistolety na kulki z farbą. Chyba domyślacie się już o jaką zabawę tu chodzi...

Producenci Team Factor anonsują dwie nowe gry

Krystian Smoszna, 11 marca 2004, 15:49

Czeskie studio 7FX, znane dotychczas z taktycznej gry akcji Team Factor, zaanonsowało na swojej oficjalnej stronie dwie nowe produkcje. Pierwszą z nich jest Rapid Gunner, symulator w którym będzie można postrzelać do rozmaitych celów. Zadaniem gracza jest przebrnąć przez kilkanaście misji, niszcząc po drodze wskazane obiekty

Czwarta część serii Carmageddon potwierdzona!

eLKaeR, 11 marca 2004, 14:44

Sześćdziesiąt mil na samochodowym „budziku”, a w kierunku przedniej szyby niebezpiecznie szybko nadjeżdża ceglana ściana zewnętrzna jednego z wielu dzielnicowych magazynów. Nagle pomiędzy rozpędzony wehikuł i przeszkodę wbiega nieuświadomiony pieszy, co owocuje brutalnie efektownym przyszpileniem delikwenta do muru przy akompaniamencie dźwięku miażdżonej stali i przeraźliwych krzyków obywateli. Rzeczywistość raczej rzadko przedstawia obrazy zbliżone do wyżej opisanego. Z kolei w wirtualnym świecie popularnego cyklu Carmageddon (łącznie sprzedano około półtora miliona egzemplarzy) analogiczne sytuacje są przysłowiowym chlebem powszednim. Rzeczoną markę stworzono siedem lat wstecz i zamierza się ją rozwijać.

Running with Scissors przygotowuje nowy dodatek do Postal 2

Krystian Smoszna, 11 marca 2004, 13:17

Wszyscy fani brutalnych gier akcji z serii Postal, będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Jak na razie nic nie wskazuje na to, że Running with Scissors rozpocznie prace nad trzecią częścią kontrowersyjnego programu, choć już w listopadzie ubiegłego roku, Vince Desiderio dawał to do zrozumienia.

Nowe, intrygujące fakty dotyczące kolejnej konsoli Nintendo

Łosiu, 11 marca 2004, 12:33

Całkiem niedawno, bo pod koniec stycznia tego roku, firma Nintendo, wraz ze swoim GameBoy’em dzierżąca palmę pierwszeństwa w dziedzinie konsol przenośnych, poinformowała o tym, iż przygotowuje, nowy rewolucyjny produkt tego typu - Nintendo DS (nazwa kodowa Nitro). Wieść ta wzbudziła duże zainteresowanie, między innymi dlatego, że nowe cudo posiadać ma dwa niezależne trzycalowe ekrany TFT. Dziś, prawdopodobnie w wyniku niekontrolowanego przecieku, w Internecie pojawiła się jednostronicowa specyfikacja techniczna nowej konsolki. Jedną z ciekawszych rzeczy jakie ujawnia, to sprzętowa akceleracja 3D jaką posiadać będzie to cudo.

Zmarł Silas Warner - współzałożyciel Muse Software i późniejszy pracownik firm MicroProse, Novalogic i Virgin Interactive

Krystian Smoszna, 11 marca 2004, 11:23

3 marca 2004 roku w wieku 55 lat zmarł Silas Warner, skromny i nieco ekscentryczny programista, który mimo wielu zasług dla branży gier komputerowych, nigdy nie okrył się taką sławą, jak choćby Sid Meier. Urodzony w 1949 roku Warner, rozpoczął swoją przygodę z komputerami jeszcze jako student. Pisząc proste programy dla rozmaitych instytucji, szybko zainteresował się grami

Far Cry w złocie. Trzecie demo już za 4 dni
Far Cry w złocie. Trzecie demo już za 4 dni

Łosiu, 11 marca 2004, 10:40

Far Cry - długo oczekiwany tytuł, który na dodatek, dzięki dwóm niedawno wypuszczonym wersjom demo (pierwszą z nich w czasie siedmiu dni od chwili udostępnienia w sieci, pobrano ponad milion razy), już podbił serca miłośników gier akcji/FPS, został wczoraj naznaczony statusem GOLD, co oznacza iż zespół Crytek zakończył proces jego produkcji. Jak widać pewne zawirowania związane z podejrzeniami o wykorzystywanie przez Crytek nielegalnego oprogramowania nie wpłynęły negatywnie na termin ukończenia gry i zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Far Cry znajdzie się w sprzedaży na zachodzie 23 marca (polska premiera ma mieć miejsce w kwietniu). Co więcej ujawniono, iż 15 marca zostanie wypuszczona, trzecia wersja demonstracyjna gry zatytułowana „Boat”.

Romero nie widział N-Gage 2 ?

Elrond, 11 marca 2004, 10:38

Kilka dni temu informowaliśmy was o "rzekomym" rzucie oka pana Romero na następcę konsoli-telefonu N-Gage. Dzisiaj udało się wyszperać kilka nowych szczegółów na temat tych rewelacji. Otóż twórca legendarnych Dooma i Quake, John Romero, zaprzeczył jakoby miał widzieć prototyp N-Gage kolejnej generacji, twierdząc, iż są to informacje wyssane z palca.

Filmowa saga The Godfather (Ojciec chrzestny) w drodze do rzeczywistości wirtualnej
Filmowa saga The Godfather (Ojciec chrzestny) w drodze do rzeczywistości wirtualnej

eLKaeR, 11 marca 2004, 07:44

Rok 1972 zyskał miano pamiętnego nie tylko z powodu objęcia przez Kim Ir Sena funkcji Prezydenta Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej oraz narodzin dwóch obecnych futbolowych gwiazd Realu Madryt (Zinedine Zidane i Luis Figo), ale również dzięki premierze debiutanckiego epizodu słynnego filmowego cyklu The Godfather (Ojciec chrzestny). Trzyczęściowe arcydzieło (genialne kreacje m.in. Marlona Brando i Ala Pacino) w reżyserii Francisa Forda Coppoli zostanie teraz wykorzystane jako fundament dla gry wirtualnej.

Upadł, ale wstał - Max Payne 3 stanie się ciałem?

eLKaeR, 11 marca 2004, 07:07

Szereg sieciowych źródeł donosi, iż korporacja Take 2 Interactive zarejestrowała domenę internetową o nazwie www.MaxPayne3.com. Czyżby zatem nadchodziła kolejna odsłona wirtualnych przygód nowojorskiego likwidatora bandziorów? Ostatnie wypowiedzi dyrektora zarządzającego wspomnianej firmy zdają się potwierdzać to przypuszczenie.