Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 9 marca 2004

Colin McRae Rally 04 - jesteś szybki? Pokaż jak bardzo!

Fajek, 9 marca 2004, 20:53

Jak zapewne wiecie, dużymi krokami zbliża się do nas premiera Colin Marce Rally 04, która będzie miała miejsce już w kwietniu. Nie tak dawno pojawiło się demo tej znakomitej gry rajdowej i wzbudziło ogromne zainteresowanie. Mnóstwo fanów 4 kółek zasiadło za kierownicami tudzież klawiaturami, aby przejechać te kilka próbnych OS’ów. Jeśli ktoś jeszcze nie próbował serdecznie zapraszam…

Poradnik: Świątynia Pierwotnego Zła

Redakcja GRYOnline.pl, 9 marca 2004, 20:14

„Świątynia Pierwotnego Zła (będę ją nazywał również: ToEE) jest tak klasyczną grą fabularną, jak to bodaj możliwe. [...] ToEE jest – jak to się zwykło ujmować – oldschoolowym erpegiem. Nie mogło się zresztą inaczej stać, skoro została ona oparta na znanym, niekomputerowym systemie sprzed blisko 20 lat. Znakiem czasów jest rozbudowana część gry na powierzchni – miasta, misje dyplomatyczne – lecz sercem ToEE pozostaje badanie podziemi i walka z hordami dziwacznych stworzeń.” - oto kompletny poradnik do najnowszego cRPG Świątynia Pierwotnego Zła.

Tryb multiplayer nie dla Anno 1503: The New World

eLKaeR, 9 marca 2004, 15:15

Niestety wcześniejsze zapowiedzi, dotyczące specjalnego patcha multiplayer dla gry strategicznej Anno 1503: The New World (vide news z 12 sierpnia 2003), nie zostaną zrealizowane. Niemiecka korporacja Sunflowers podjęła właśnie decyzję o ostatecznym zarzuceniu przygotowywania darmowego rozszerzenia, uaktywniającego w rzeczonym programie opcję zabawy wieloosobowej.

Postrzelamy z karabinu snajperskiego w sequelu gry CTU - Marine Sharpshooter?

eLKaeR, 9 marca 2004, 12:55

Temat intensywnego użytkowania przeróżnych karabinów snajperskich poruszany jest w wielu współczesnych grach wirtualnych – np. Sniper Elite, I.G.I. 2: Covert Strike i CTU – Marine Sharpshooter. Ostatni spośród wymienionych produktów najprawdopodobniej doczeka się kontynuacji, w której ponownie pokierujemy samotnym żołnierzem elitarnej grupy Counter Terror Unit w globalnych operacjach przeciwko rozmaitym wrogom Stanów Zjednoczonych.

Thief: Deadly Shadows tylko na DVD?

Wojak, 9 marca 2004, 11:13

Jakiś czas temu informowaliśmy Was, że gry Far Cry oraz Unreal Tournament 2004 zdecydowano się wydać w Europie tylko w wersjach DVD. Teraz powracamy do tego tematu ponownie, by uprzedzić Was, że podobny los czeka nadciągający wielkimi krokami Thief: Deadly Shadows. Uwaga, informacja z ostatniej chwili: Firma Cenega Poland poinformowała, iż wspomniany powyżej Far Cry zostanie wydany w naszym kraju na pięciu płytach CD-ROM.

The Amazing World, czyli mobilna propozycja dla fanów serii The Incredible Machine

eLKaeR, 9 marca 2004, 11:11

Doświadczonym PeCetowym entuzjastom gier logicznych w pamięć musiał zapaść cykl The Incredible Machine, zapoczątkowany jedenaście lat wstecz przez połączone siły firm Dynamix i Sierra. Chlubną tradycję rzeczonej serii w pewnym sensie kontynuuje produkt, zatytułowany The Amazing World i zadedykowany nowoczesnym przenośnym urządzeniom multimedialnym (m.in. konsola N-Gage oraz telefony komórkowe Nokia 3650, 6600, 7650 i Siemens SX1).

Serious Sam: The Next Encounter tanio!

eLKaeR, 9 marca 2004, 09:55

Wprawdzie ojcami serii gier z gatunku FPS o nazwie Serious Sam są pracownicy chorwackiego studia Croteam, ale odpowiadają oni tylko za jeden z dwóch nowopowstających produktów spod znaku rzeczonej marki. Natomiast równoległym developingiem pozycji pt. Serious Sam: The Next Encounter zajmują się programiści z brytyjskiej firmy Climax, czyli autorzy Throne of Darkness, Warhammer Online etc.

Kolejne rewelacje na temat Doom 3 - odpowiedź id Software i nowa plotka

Krystian Smoszna, 9 marca 2004, 09:46

Nie trzeba było długo czekać na oficjalną odpowiedź id Software w sprawie wywiadu z Johnem Carmackiem, opublikowanego na łamach niemieckiego czasopisma PCGames Hardware. Serwis Planet Doom, który poprosił developerów gry o komentarz w sprawie zawartych tam rewelacji, uzyskał informacje, że wszystko co zostało napisane jest zwykłym kłamstwem i nie ma pokrycia z rzeczywistością.

Rumuni z Digital Summoners anonsują dwie gry z serii Getica
Rumuni z Digital Summoners anonsują dwie gry z serii Getica

Krystian Smoszna, 9 marca 2004, 09:40

Getica to nowy projekt rumuńskiej firmy Digital Summoners, w którego skład wejdą dwie, trójwymiarowe gry RPG: Cult of the Elders i Roman Wars. Autorzy postanowili odwołać się do historii swojego kraju i przenieśli gracza do starożytnej krainy, zamieszkiwanej przez Daków, będących częścią tzw. plemion trackich. Getica to w pełni trójwymiarowy, przedstawiony z perspektywy trzeciej osoby RPG, zawierający wszystkie istotne elementy charakterystyczne dla gatunku.

Mind Control ogłasza otwarte beta-testy nowej gry strategicznej, zatytułowanej Oasis
Mind Control ogłasza otwarte beta-testy nowej gry strategicznej, zatytułowanej Oasis

Krystian Smoszna, 9 marca 2004, 07:30

Niezależne studio Mind Control, ogłosiło w dniu wczorajszym rozpoczęcie otwartych beta-testów swojej produkcji o nazwie Oasis. Aby skorzystać z tej okazji, należy udać się na oficjalną stronę programu, wpisać w okienku swój adres e-mail i zarejestrować się. Po zakończeniu operacji, dostaniemy specjalne hasło, które umożliwi nam ściągnięcie gry.

Rival Interactive wyda komercyjną wersję gry PRISM: Black Shield
Rival Interactive wyda komercyjną wersję gry PRISM: Black Shield

Krystian Smoszna, 9 marca 2004, 07:01

Threat Level Red – takim oto tytułem opatrzono komercyjną wersję PRISM: Black Shield, FPS-a rodem z Rival Interactive, tworzonego z błogosławieństwem amerykańskiej Gwardii Narodowej. W porównaniu z pierwotnym programem, o którym pisaliśmy zresztą stosunkowo niedawno, Threat Level Red będzie miał lepiej rozwiniętą fabułę, która składać się będzie z kilku kampanii. Autorzy zaimplementują również odrębne misje, unikatowe wydarzenia i bronie, a także kilka innych niespodzianek.