Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość nowe materiały 9 marca 2004, 20:14

autor: Redakcja GRYOnline.pl

Poradnik: Świątynia Pierwotnego Zła

„Świątynia Pierwotnego Zła (będę ją nazywał również: ToEE) jest tak klasyczną grą fabularną, jak to bodaj możliwe. [...] ToEE jest – jak to się zwykło ujmować – oldschoolowym erpegiem. Nie mogło się zresztą inaczej stać, skoro została ona oparta na znanym, niekomputerowym systemie sprzed blisko 20 lat. Znakiem czasów jest rozbudowana część gry na powierzchni – miasta, misje dyplomatyczne – lecz sercem ToEE pozostaje badanie podziemi i walka z hordami dziwacznych stworzeń.” - oto kompletny poradnik do najnowszego cRPG Świątynia Pierwotnego Zła.

„Świątynia Pierwotnego Zła (będę ją nazywał również: ToEE - The Temple of Elemental Evil) jest tak klasyczną grą fabularną, jak to bodaj możliwe. Jej akcja oparta została o eksplorację lochów, walka wykorzystuje nową odsłonę najpopularniejszego systemu RPG – Dungeons & Dragons - a fabuła i kwestie dialogowe zostały ograniczone do przyzwoitego minimum. [...] ToEE jest – jak to się zwykło ujmować – oldschoolowym erpegiem. Nie mogło się zresztą inaczej stać, skoro została ona oparta na znanym, niekomputerowym systemie sprzed blisko 20 lat. Znakiem czasów jest rozbudowana część gry na powierzchni – miasta, misje dyplomatyczne – lecz sercem ToEE pozostaje badanie podziemi i walka z hordami dziwacznych stworzeń.

Oldschoolowe erpegi proszą się o kilkuosobowe drużyny, których członkowie posiadają różne umiejętności, odmienne style walki i będą w stanie wspierać się nawzajem. Ponadto bardzo przydatna jest (szczególnie w późniejszej części gry) pobieżna przynajmniej znajomość zasad D&D. Wprawdzie autorzy gry postulują, że można się bez nich obyć i zdać się na komputer, jednak oni sami nader często odsyłają do historii rzutów po kluczowe informacje. O ile bowiem na początku zabawy nie trafiają się przeciwnicy bardziej wymagający, o tyle w podziemiach Świątyni Pierwotnego Zła ulega to radykalnej odmianie. Myślę, że każdy gracz dostrzeże konieczność przyswojenia sobie odrobiny wiedzy, gdy jego siepacze tudzież magowie będą na prawo i lewo rozdzielać swoim wrogom zerowe obrażenia.” - „Shuck”

Świątynia Pierwotnego Zła - poradnik

Pełna wersja poradnika do gry Świątynia Pierwotnego Zła w formacie PDF dostępna jest w MayClub oraz za pomocą usługi Poradnik za SMS.