Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 27 marca 2004

Quake II – remake, sprostowanie

Elrond, 27 marca 2004, 14:33

Ech, tak to jest jak nie sprawdzi się informacji w kilku źródłach. Zapewne wielu graczy czytając wczorajszego newsa o powstającym remake'u Quake II doznało euforii, jednak muszę na to wszystko wylać kubeł zimnej wody. Otóż informacja ta powstała na podstawie artykułu, który ukazał się w serwisie ComputerAndVideoGames, a którego redaktorzy również są chyba w gorącej wodzie kąpani.

Pierwsza gra na PSP ujawniona

Elrond, 27 marca 2004, 14:33

Game Developer's Conference, odbywająca się w tym roku w San Jose, to doskonała okazja na zaprezentowanie wszelkiego rodzaju nowości, pomysłów, technologii a także gier. Takiej okazji nie marnuje firma Sony, która zgromadzonej publiczności pokazała pierwszy tytuł na konsolę PSP - Death Jr. (hmmm Śmierć Junior ?)

Sequel Neverwinter Nights na majowych targach E3 2004?

eLKaeR, 27 marca 2004, 13:55

Prosto z sieciowej witryny niemieckiej edycji magazynu GameStar pochodzi informacja, dotycząca prawdopodobnej kontynuacji przebojowej PeCetowej gry z gatunku cRPG pt. Neverwinter Nights. Wiadomość nadeszła z minionej imprezy Game Developers Conference 2004 w amerykańskim mieście San Jose.

Pandemic Studios wykorzysta silnik fizyczny Havok

Elrond, 27 marca 2004, 13:00

Nie wiadomo czy właściciele Pandemic Studios działali pod wpływem chwili i obejrzanego na GDC dema prezentującego możliwości najnowszej odsłony silnika fizycznego Havok, czy też pomysł użycia go we własnych projektach zrodził się wcześniej. Dość powiedzieć, iż Havok Physics Engine, którego zastosowanie i efekty możemy podziwiać w takich grach jak Deus Ex: The Invisible War, Max Payne 2 czy nadchodzącym Half Life 2 użyty zostanie w 3 projektach Pandemic Studios. Są to Full Spectrum Warrior i Mercenaries oraz trzeci, niezapowiedziany jeszcze tytuł.

Ostateczna specyfikacja konsoli ApeXtreme

Elrond, 27 marca 2004, 12:44

Firma Apex Digital będąca twórcą nowej konsoli do gier, ApeXtreme, podała do publicznej wiadomości jej końcową specyfikację. Konsola ukaże się jeszcze wiosną tego roku i kosztować będzie 499USD, czyli o 100 USD drożej niż informowano pierwotnie na targach CES. Wzrost ceny wiąże się z dodaniem funkcjonalności Personal Video Recording, dzięki której można będzie nagrywać i obrabiać "w locie" programy telewizyjne.

Następna część popularnego cyklu Metal Slug grą typu massive multiplayer online
Następna część popularnego cyklu Metal Slug grą typu massive multiplayer online

eLKaeR, 27 marca 2004, 12:23

Nazwę Metal Slug powinien bezproblemowo rozpoznawać każdy szanujący się elektroniczno-rozrywkowy entuzjasta, ponieważ związana jest ona z ponoć najlepszą serią gier zręcznościowych typu: „idź cały czas w prawo i niszcz po drodze wszystkich napotkanych oponentów”. Chociaż rzeczoną markę stworzyła słynna korporacja SNK Playmore, to np. w developingu czwartej części „Metalowej Kuli” wydatnie pomagała koreańska firma Mega Enterprise. Właśnie ten ostatni podmiot gospodarczy przygotowuje obecnie masowy internetowy wariant MS.