Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 6 marca 2004

Komentarz twórcy duetu Sam - Max, odnośnie anulowania developingu gry Sam & Max: Freelance Police

ComCo, 6 marca 2004, 13:32

Czwartego marca z przykrością poinformowaliśmy Was o anulowaniu prac nad Sam & Max: Freelance Police. Powodem takiego stanu rzeczy okazały się pieniądze - korporacja LucasArts nie dostrzegła jakiejkolwiek szansy na komercyjny sukces swego tytułu. Twórca oryginalnego komiksu o przygodach duetu Sam - Max, tj. Steve Purcell, wyraził swoje niezadowolenie odnośnie powyższego faktu na łamach serwisu International House of Mojo, wyraźnie zaznaczając jednak, że gra mogła ukazać się na rynku i z pewnością prezentowałaby bardzo wysoki poziom wykonania.

Reverie Entertainment pracuje nad Dawn of Fantasy, kolejnym RTS rozgrywającym się w fantastycznym świecie
Reverie Entertainment pracuje nad Dawn of Fantasy, kolejnym RTS rozgrywającym się w fantastycznym świecie

Krystian Smoszna, 6 marca 2004, 12:48

Dawn of Fantasy to trójwymiarowy RTS autorstwa Reverie Entertainment, który przeniesie gracza do mrocznego i pełnego niebezpieczeństw świata Mythador, pod wieloma względami przypominającego nasze średniowiecze. Do ostatecznej bitwy o przetrwanie staje sześć ras: Ludzie, Elfy, Krasnoludy, Orki, Smoki i Minotaury, każda z zestawem charakterystycznych dla siebie jednostek.

Demo Splinter Cell: Pandora Tomorrow może pojawić się przed oficjalnym debiutem pełnej wersji

ComCo, 6 marca 2004, 11:27

Jeśli miałbym wskazać kilka gier, które w moim przekonaniu staną się hitami 2004 roku, to bez wątpienia jako pierwszą produkcję wymieniłbym Tom Clancy’s Splinter Cell: Pandora Tomorrow. Druga część przygód Sama Fishera zapowiada się jeszcze lepiej niż pierwowzór - rozbudowane zostaną praktycznie wszystkie elementy, poprawie ulegnie i tak wspaniała oprawa audio-wizualna, zaś dodatkowo dostępny będzie tryb multiplayer. Premierę całości wyznaczono na 23 marca (PC, Xbox), zaś mocno prawdopodobną nowinką wydaje się pojawienie grywalnej wersji demonstracyjnej programu przed tym terminem.

Kiedy pojawi się Dungeon Siege 2?

ComCo, 6 marca 2004, 11:04

Pełna wersja Dungeon Siege 2, czyli sequel popularnej produkcji hack'n'slash, która w przekonaniu wielu osób pobiła świetne Diablo, doczekała się wreszcie orientacyjnej daty rynkowego debiutu. Do tej pory, korporacja Microsoft utrzymywała, że gra pojawi się „gdzieś w 2004”, zaś teraz na specjalnej podstronie możemy zobaczyć, iż chodzi o wakacje bieżącego roku.

Strategy First Inc. i Trymedia Systems podpisują porozumienie, dotyczące dystrybucji gier przez Internet

Krystian Smoszna, 6 marca 2004, 11:02

W dniu wczorajszym, firma Strategy First Inc. ogłosiła oficjalnie, że zawarła z Trymedia Systems porozumienie, na mocy którego, produkty koncernu korzystać będą z technologii ActiveMARK, a co za tym idzie obejmą większą część rynku elektronicznej rozrywki.

Prince of Persia: The Sands of Time zgarnia 8 statuetek na rozdaniu nagród AIAS, UbiSoft zapowiada sequel gry na Gwiazdkę

Krystian Smoszna, 6 marca 2004, 08:28

W dniu wczorajszym, w Las Vegas, odbyło się rozdanie nagród AIAS (Annual Interactive Achievement Awards), w którym UbiSoft zgarnął aż 8 statuetek za grę Prince of Persia: The Sands of Time. Jednocześnie, włodarze firmy Ubisoft potwierdzili swoje zapowiedzi sprzed miesiąca (patrz news z 4 lutego) o planach wydania kolejnej gry z serii Prince of Persia.