Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 1 marca 2004

Grand Theft Auto: San Andreas już za osiem miesięcy tylko na platformie PS2!

eLKaeR, 1 marca 2004, 15:55

Nareszcie nadszedł koniec zakulisowych spekulacji, dotyczących następnej odsłony popularnej serii Grand Theft Auto (vide m.in. news z 9 stycznia 2004), gdyż firma Rockstar Games oficjalnie ustosunkowała się do całej sprawy. Prezes rzeczonego podmiotu gospodarczego, czyli Sam Houser, oświadczył właśnie: „(...) Zrobimy wszystko, aby przewyższyć oczekiwania ludzi, związane z Grand Theft Auto: San Andreas. (...)”.

Splash Damage poszukuje zdolnych projektantów poziomów, do nowej gry, opartej na silniku Doom 3

Krystian Smoszna, 1 marca 2004, 12:08

Splash Damage, londyńskie studio odpowiedzialne za grę Return to Castle Wolfenstein: Enemy Territory i mapki do trybu Multiplayer w Doom 3, szuka ambitnych i zdolnych projektantów poziomów do swojej nowej gry, w całości opartej o silnik ostatniego dziecka id Software, które wciąż nie może się doczekać wydania. Dokładne wytyczne w sprawie ewentualnej współpracy można znaleźć w tym miejscu. Być może ktoś z Was spróbuje szczęścia i wyruszy na Wyspy Brytyjskie, tym bardziej, że Splash Damage oferuje pracę na miejscu, płatną w pełnym wymiarze godzin...

Recenzja Siege of Avalon

Redakcja GRYOnline.pl, 1 marca 2004, 10:06

„W taki oto sposób rozpoczyna się nasze spotkanie z grą Siege of Avalon – produkcją, która w cRPG’owym światku szum robiła już od kilku lat, mimo iż w ostatecznej formie wydana została dopiero w roku ubiegłym. Dlaczego trwało to tak długo? Rzecz tkwiła w pomyśle twórców na dystrybucję gry. Przed pięcioma laty mała firma Digital Tome, ledwie raczkująca na polu produkcji gier komputerowych, postanowiła stworzyć rozbudowany twór role playing. Brak chętnego wydawcy przyniósł decyzję o udostępnieniu gry przez Internet. Idea polegała na rozpropagowaniu tytułu przez oddanie internautom pierwszego z sześciu rozdziałów za darmo. Wszyscy, którym gra przypadła do gustu, mogli ściągnąć z oficjalnego www kolejne epizody.” - zapraszamy do zapoznania się z recenzją gry Siege of Avalon.

Pobierz dodatkowy poziom do dema Far Cry!

ComCo, 1 marca 2004, 09:24

Redaktorzy popularnej, zachodniej strony internetowej FarCryHQ udostępnili do pobrania dodatkowy poziom do grywalnego dema niecierpliwie oczekiwanej strzelanki pierwszoosobowej Far Cry. Ów level nosi nazwę „Research” i pierwotnie został umieszczony jako tzw. „exclusive” na Cover CD dołączonym do brytyjskiego magazynu PC Gamer.

Game Audio Network Guild Awards, czyli sposób na uhonorowanie wysiłku kompozytorów pracujących nad „growymi” soundtrackami

ComCo, 1 marca 2004, 08:54

Bez dobrej ścieżki dźwiękowej nie ma dobrej gry, tak samo jak bez muzyki nie powstanie obecnie żaden film. Nic więc dziwnego, że warstwa audio w produkcjach elektroniczno-rozrywkowych zasługuje na specjalnie wyróżnienie, jakim są nagrody stowarzyszenia Game Audio Network Guild (G.A.N.G). Owa organizacja podała właśnie listę soundtracków (bądź utworów) nominowanych do zdobycia wyróżnienia w jednej z pięciu kategorii. Poszczególnych zwycięzców poznamy już 25 marca, natomiast poniżej znajdziecie wspomniane zestawienie.

Warren Spector z Ion Storm będzie pracował nad kolejnym Tomb Raiderem?

ComCo, 1 marca 2004, 08:36

Chyba nikomu nie muszę przypominać, że do miana idealnej, ostatniej odsłonie cyklu Tomb Raider o podtytule The Angel of Darkness brakowało znacznie więcej, niż mniej (łagodnie mówiąc). Brak komercyjnego sukcesu spowodował odejście z Core Design czołowych pracowników, zaś seria traktująca o przygodach Lary Croft trafiła pod skrzydła zespołu developerskiego Crystal Dynamics (twórcy m.in. Legacy of Kain). Tymczasem, w zachodnim piśmie Official Xbox Magazine pojawiła się informacja o tym, iż jeden z głównych designerów studia Ion Storm (Deus Ex) - Warren Spector - będzie współpracował z team’em pracującym nad kolejną częścią Tomb Raidera.

Komiks Far Cry - część #1 oraz trio nowych screenshotów
Komiks Far Cry - część #1 oraz trio nowych screenshotów

eLKaeR, 1 marca 2004, 07:44

Wczoraj zaprezentowaliśmy Szanownym Czytelnikom debiutancką odsłonę internetowego komiksu, reklamującego nadchodzącą grę Painkiller i przygotowanego przez rysowników spod znaku Penny Arcade. Dokładnie ci sami artyści opracowali również analogiczną (cztery epizody) kampanię promocyjną konkurencyjnej pozycji z gatunku FPS, noszącej tytuł Far Cry. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia miniaturowej i pełnowymiarowej wersji premierowej części historyjki obrazkowej, nawiązującej do zbliżającego się wielkimi krokami dzieła firmy Crytek Studios. Jako dodatek przedstawiamy trzy nowe zrzuty ekranowe, opublikowane pierwotnie w ramach sieciowego serwisu GenGamers.

Yeti i Pingu znowu w akcji, czyli słynny latający pingwin w wariancie kieszonkowym!

eLKaeR, 1 marca 2004, 07:23

Użytkownicy Forum Dyskusyjnego GRY-OnLine z pewnością dostrzegli w okolicach przełomu dwóch poprzednich miesięcy prawdziwy wysyp wątków nt. specyficznej mini-gry (technologia Macromedia Flash) pt. Yetisports, traktującej o wybijaniu w powietrze pingwina imieniem Pingu przez muskularnego Yeti za pomocą maczugi (obecnie funkcjonuje już sequel – tym razem trzeba rzucać śnieżkami). Rzeczona pozycja stała się „trendy” wśród Internautów, którzy zaczęli nawet tworzyć jej rozmaite modyfikacje (vide wersja krwawa). Niezwykła fala popularności niesie po wzburzonej powierzchni globalnego oceanu informatycznego także specjalną edycję wspomnianego produktu, przeznaczoną dla nowoczesnych kieszonkowych urządzeń multimedialnych z linii Series 60 (m.in. konsola N-Gage, jak również telefony komórkowe Nokia 6600 i 7650 oraz Siemens SX1).

Hity lutego 2004 wg IGN.com

eLKaeR, 1 marca 2004, 07:07

Ekipa autorska, pracująca dla internetowego serwisu o nazwie IGN.com, opublikowała swoją listę najlepszych gier wirtualnych, które zostały wypuszczone na rynek w ubiegłym miesiącu. Podczas przygotowywania nowego zestawienia (o poprzedniej edycji pisaliśmy 2 lutego 2004) brano pod uwagę zarówno pozycje PeCetowe, jak i tytuły dedykowane konsolom Microsoft Xbox, Sony PlayStation 2 oraz Nintendo GameCube i GameBoy Advance.